Každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby i co se pitného režimu týče. Určitě na něj nesmíme zapomínat. Množství nápojů, které bychom měli během dne vypít, se řídí hlavně věkem, zdravotním stavem a také prací, kterou během dne vykonáváme.

V parném létě musíme na dodržování pitného režimu myslet ještě víc než během chladnějších měsíců. Jinak nám hrozí bolesti hlavy, nevolnosti, dehydratace. Když se člověk zabere do práce, ani si nemusí všimnout, že už dlouho nepil.

Pitný režim v práci

Věděli jste, že pitný režim v práci upravuje u nás celkem pět právních norem? V provozech, kde se těžce manuálně pracuje a kde je velké vedro, např. sklárny, musí pracovníci pít mnohem víc, a nejen kohoutkovou vodu. Zaměstnavatel jim musí zdarma zajistit takzvané ochranné nápoje, u kterých jde i o složení a nemohou být pouze samotnou pitnou vodou. Vhodnější jsou minerálky nebo džusy. V kanceláři podle zákona stačí pouze přístup k pitné vodě.

Nápoje pro zaměstnance v rámci benefitů

Firmy dnes ve velké míře zabezpečují svým zaměstnancům různé nealkoholické nápoje zdarma. Má to spoustu výhod: zaměstnanci nemusejí odbíhat a pití shánět, nemusí řešit uskladnění a plastové odpady, protože často mají k dispozici kromě balených vod barely s vodou, nebo přístroje na nápoje.

Co můžeme pít na pracovišti

Nabídka nealkoholických nápojů vhodných na pracoviště je velmi široká – balené perlivé i neperlivé vody, ochucené i bez příchuti, široké spektrum limonád, džusů a sirupů, ledových čajů různých značek a také z iontových nápojů.

Tipy, jak nezapomenout pít dostatek tekutin

Někteří lidé mají skutečný problém s tím, aby se včas napili. Není nic jednoduššího než si nastavit aplikaci v mobilu nebo si prostě dělat čárky, pořídit si láhev s ryskami apod. Hlavně v létě tím zabráníte případným zdravotním komplikacím.