Podívejte se, komu patří a jak vypadají nejdražší lidská obydlí na světě. Jaký nabízejí luxus a kdo si jej může dovolit? Nechte se okouzlit honosnými domovy těch největších boháčů světa, které by si mohla dovolit jen hrstka nejbohatších Čechů.

1-buckinghamsky-palac

1. Buckinghamský palác – Londýn, Velká Británie

Majitel: Britská svrchovanost

Cena: 1,5 mld. USD (asi 36,7 mld. Kč)
Ačkoliv je to palác, je to zároveň i domov královny Spojeného Království. Je lokalizován v Londýně (Westminister), byl postaven roku 1703 a patří k němu také 40 akrů země. V paláci se nachází vzácná umělecká díla, nádherné lustry, pozlacený nábytek a to vše z paláce činí nádherné luxusní obydlí. V paláci se nachází 775 pokojů včetně 188 pokojů pro služebnictvo, 52 královských komnat a pokojů pro hosty, 92 kanceláří, 78 koupelen a 19 reprezentačních místností. Dále se v paláci nachází bazén, jezero, tenisové kurty, kino, jídelna pro personál, kaple, nemocnice a další vymoženosti.

2. Antila – Mumbai, Indie

2-antila
Majitel: Mukesh Ambani
Cena: 1 mld. USD (asi 24,4 miliardy Kč)

Tento dům stojí 1 miliardu amerických dolarů a je to po Buckinghamském paláci druhá nejdražší rezidenční nemovitost na světě. Současně je Antila nejdražším soukromým domovem na světě. Dům patří pátému nejbohatšímu muži v Indii jménem Mukesh Ambani. Stavbu navrhli dva američtí designéři – Lawrence Perkins a Phillip Will. V budově se nachází 9 výtahů, 3 heliporty, 6 parkovišť s celkovým počtem 168 parkovacích míst, bazény, balkonová zahrada, chrám, lázně sněhová místnost, zmrzlinová místnost, kino pro 50 diváků, posilovna, vnitřní i venkovní bar a mnoho dalších luxusních požitků. V budově pracuje 600 zaměstnanců, kteří zde mají vlastní relaxační místnost. Budova je postavena tak, aby odolala zemětřesení o síle 8 stupňů Richterovy stupnice.

3. Villa La Leopolda, Francouzská riviéra

3-villa-la-leopolda
Majitel: Lily Safra
Cena: 750 mil. USD (asi 18,3 miliardy Kč)

Třetím nejdražším domovem na světě je Villa La Leopolda, kterou nechal postavit belgický král Leopold II. Sídlo navrženo americkým architektem jménem Ogden Codman junior. Návrh a stavba trvala od roku 1929 do roku 1931. V roce 2008 sídlo zakopila Lili Safra za cenu 736 milionů USD. Sídlo obklopuje 50 akrů pozemků, dále se zde nachází 11 ložnic, venkovní kuchyně, bazén a mnoho dalších vymožeností.

4. Fair Field – Segaponack, New York

5-kesington-palace-gardens
Majitel: Ira Rennert
Cena: 249 mil. USD (asi 6 miliard Kč)

Fair Field je sídlo miliardáře a průmyslového investora jménem Ira Rennert. Sídlo bylo budováno pět let v letech 1998-2003. Jedná se o jeden z největších a nejdražších domů v Americe. V domě se nachází 29 pokojů, 39 koupelen, 3 bazény, divadlo pro 164 diváků, 2 tenisové a squashové kurty. Navíc se toto sídlo může pochlubit vlastní elektrárnou.

5. Kesington Palace Gardens – Londýn, Velká Británie

4-fair-field
Majitel: Lakshi Mittal
Cena: 222 mil. USD (asi 5,4 miliard Kč)

Indický miliardář Mittal vlastní nikoliv jen jeden, ale hned tři domy ve známé miliardářské ulici Kenisington Palace Gardens v Londýně. Tato ulice platí za nejexkluzivnější adresu v celém Londýně a bydlení si zde mohou dovolit jen ti nejbohatší z nejbohatších. Jeden z domů byl zakoupen pro syna zámožného Inda jménem Aditya Mittal.

6. One Hyde Park Penthouse – Londýn, Velká Británie

6-one-hyde-park-penthouse
Majitel: Rinat Akhmetov
Cena: 221 mil. USD (asi 5,4 miliard Kč)

One Hyde Park je považována za nejdražší budovu s apartmány na světě, již od svého otevření v roce 2011. Budova, která pojme 86 rezidentů, byla prodána za neuvěřitelné 3,37 miliardy USD (asi 82,5 mld. Kč). Hodnota budovy bez vnitřních příček, koupelen a podlahy byla vyčíslena na 221 milionů USD. V budově se nachází 16 000 čtverečních metrů k obydlení. V budově je zajištěna vysoká bezpečnost jeho obyvatel – neprůstřelná okna i dveře, speciální čistička vzduchu, která dokáže odstranit ze vzduchu jed, speciální školený personál bezpečnostní služby a úniková cesta vedoucí do přilehlého hotelu Mandarin. Obyvatelé bytu se mohou kochat krásným výhledem na Londýn a umělecky laděným interiérem. Dále budova nabízí lázně, golfové hřiště, bazén a další vymoženosti. V suterénu se pak nachází parkoviště a myčka aut.

7. Ellison Estate – Woodside, Californie

7-ellison-estate
Majitel: Larry Ellison
Cena: 200 mil. USD (asi 4,8 mld. Kč)

Zakladatel společnosti Oracle si nechal vybudovat faru v japonském stylu. Larry Ellison je realitní fanatik a vlastní řadu nemovitostí. Na faře pátého nejbohatšího muže na světě najdete 10 budov, umělý rybník, čajový dům a lázeňský dům.

8. The Pinnacle – Montana, USA

8-the-pinnacle
Majitel: Tim Blixeth
Cena: 155 mil. USD (asi 3,7 mld. Kč)

Milovníkům zimních sportů by se jistě do tohoto sídla zamilovali, jelikož v její bezprostřední blízkosti se nachází sjezdovka. Ačkoliv je budova postavena uprostřed sněhového ráje, každý koutek uvnitř je vytápěn. Dále v panství najdete 10 pokojů s krbem, 10 koupelen, vnitřní i venkovní bazén, posilovnu a vinárnu.

9. Kesington Palace Gardens – Londýn, Velká Británie

9-kesington-palace-gardens
Majitel: Roman Abramovich
Cena: 140 mil. USD (asi 3,4 mld. Kč)

Ruský miliardář a majitel anglického fotbalového klubu vlastní také řadu drahých sídel v Londýně. Asi nejvýraznějším je zámeček na známé miliardářské ulici v Londýně. Najdete zde například podzemní tenisový kurt, muzeum a zdravotní středisko.

10. Blossom Estate – Palm Beach, Florida

10-blossom-estate
Majitel: Kenneth Griffin
Cena: 130 mil. USD (asi 3,1 mld. Kč)

Tohle jsou vlastně 4 sídla v jednom. Přímořské letovisko o rozloze 8 akrů tvořené čtyřmi přilehlými budovami. Majitelem luxusních rezidencí je Ken Griffin, zakladatel nadnárodní investorské společnosti Citadela. Sídlo je známé také pod názvem Figulus a jedná se o historické budovy, které byly jako první na Palm Beach patřily soukromému majiteli. Byly postaveny v roce 1893 pro manžele Charlese a Mary Binghamovi. Zajímavé je, že do rozsáhlé zahrady byly dovezeny tropické rostliny z různých koutů světa.

Zdroj: Lottoland