Hledáte si nový pronájem? Pak už jistě víte, že to není nic jednoduchého. Níže vám přinášíme několik důležitých rad, které vám pomohou při hledání vašeho vysněného bydlení.

0 (1)

1. Mějte konkrétní představu o tom, jaký byt k pronájmu hledáte

V kolika pokojích byste rádi bydleli třeba následujících několik let? Stačí vám 1+1 nebo naopak hledáte rozlehlý čtyřpokojový byt? Promyslete i to, zda vám stačí malá koupelna se sprchovým koutem nebo si počítáte s velkou vanou. Pokud ve vašem předešlém pronájmu byla lednice, pračka nebo sporák součástí vybavení bytu od majitele (a vy nechcete kupovat vlastní), nezapomeňte na to i při hledání nového bydlení a sledujte vybavení bytu už v inzerátech.

Doporučujeme: Nespokojte se s kompromisem. Když vám byt nebude při prohlídce zcela vyhovovat, nebudete se v něm cítit dobře ani, když tam budete bydlet.

2. Hlídejte si nabídky realitních kanceláří každý den.

Ač je pronájem dlouhodobá záležitost, na realitním trhu to žije a každý den jsou k mání nové pronájmy bytů a ty nejlepší jsou hned pryč. Proto si například ráno vyčleňte nějaký čas, abyste si prošli nové nabídky bytů k pronájmu a pokud by se vám nějaký zalíbil, kontaktujte makléře.

0 (2)
http://www.homesweethome.cz/pronajmy

Doporučujeme: Realitní kancelář je velmi výhodný prostředník nejen při prodeji ale i při hledání pronájmu bytu. Ohlídá za vás veškeré právní úkony, nepodceňujte proto jejich nabízené služby.

http://www.homesweethome.cz/

3. Plánujte prohlídky bytů co nejdříve.

Při shánění bytu není čas na dlouhé přemýšlení, kromě vás má o byt zájem mnoho dalších nájemníků. Jakmile objevíte zajímavou nabídku, zavolejte makléři a naplánujte s ním prohlídku nejlépe ještě na ten samý den, aby vám vyhlédnutý byt nezabral někdo jiný.

Doporučení: Máte početnou rodinu? Promyslete, zda by vám nevyhovoval rovnou pronájem domu. V domě máte větší soukromí, lepší možnosti parkování a ve většině případů i zahradu.

0 (3)
http://www.homesweethome.cz/pronajmy/praha/dum

4. Dostupnost úřadů, MHD, obchodů, restaurací,…

Krásný byt není všechno. Ať už se to týká úřadů, MHD nebo důležitých obchodů, projděte si také nejbližší okolí u plánovaného pronájmu. Pokud bude nejbližší zastávka autobusu na druhé straně města a za okny budou denně projíždět kamiony, nenahradí to ani masážní vana v koupelně nebo prostorný obývací pokoj s krbovými kamny.

Doporučení: Nezapomeňte prozkoumat dobrou dopravní dostupnost i přesto, že jezdíte autem.

5. Před podpisem vše v bytu pečlivě zdokumentujte

Při prohlídce byt pečlivě prohlédněte, sledujte i ty nejmenší maličkosti a při nejasnostech se hned ptejte. Celý byt si před podpisem smlouvy také nafoťte, nejen abyste si jej mohli doma znova prohlédnout, ale abyste jej měli zdokumentovaný před převzetím. Zjistěte si, jaké jsou účty za spotřeby, a chtějte vidět spotřeby od minulých nájemníků pro lepší orientaci.

Doporučení: Na každou prohlídku bytu se předem připravte a mějte seznam otázek, budete tak mít jistotu, že na nic nezapomenete.