Na trhu existuje několik typů matrací. Víte, jak se jednotlivé druhy liší?

druhy matrací
ilustrační foto: smania.it

Zatímco v nedávné minulosti nebylo moc na výběr, a k dispozici byly pouze vrzající matrace pružinové, dnešní člověk má mnohem více možností, které mu zabezpečí kvalitní spánek. Mezi nimi jsou však pružinové matrace stále, ale mnohem propracovanější. Často jsou nazývány jako taštičkové, kdy je každé pružina všita do pouzdra, které zabraňuje nepříjemnému vrzání.

Pěnové matrace vedou

Co však doslova válcuje trh, to jsou matrace pěnové. U nich však nemusí být výběr jednoduchý, jelikož existuje jak pěna studená, tak i třeba i polyuretanová pěna, nebo takzvaná „líná“, neboli visko-elastická. Tento materiál totiž dokáže reagovat jak na teplo, tak i tlak a původně ho vyvinula NASA. Málokdo tak čekal, že se může objevit i v naší posteli. Tuto nabídku však doplňuje i poměrně nový latex, který se k výrobě matrací začal v nedávné době také používat

druhy matrací
Foto: zenbedrooms.com

Kombinace více materiálů není neobvyklá

Jelikož je však každý materiál jiný, došlo k tomu, že výrobci vytvářeli různé kombinace, známé pod názvem sendvičové matrace. Ty tak umožní nejlepší možnost volby mezi tvrdostí, výškou, a také pohodlným rozložením těla na celé matraci. V posledních letech se však začalo používat i kokosové vlákno, které umí především regulovat celkovou tvrdost. A pokud máte rádi skutečně velmi měkkou matraci, zvolte vodu – ano, máme na mysli právě vodní postele.

druhy matrací
Foto: decomag.co.uk