Nezáleží na tom, zda pořizujete dveře do nového bydlení nebo jen potřebujete zmodernizovat dveře současné. V obou případech totiž budete stát před otázkou, pro jaký materiál a provedení se rozhodnout, abyste byli spokojeni nejen vy, ale i vaše peněženka.

dveře
Zdroj: posuvné dveře, dvernisystemy.cz

Nemusíte se obávat, že byste stáli před náročným úkolem, jelikož s výběrem dveří vám mohou skvěle poradit odborníci, kteří se s vámi rádi podělí o své mnohaleté zkušenosti. Stále váháte, zda se do renovace dveří pustit? Dnešní článek vás přesvědčí o tom, že se jedná o skutečně nenáročnou změnu, která vám napomůže skvěle sladit vzhled celého interiéru.

Ideálním řešením jsou posuvné dveře

Doba jde kupředu a není se tedy čemu divit, že se čas dotkl i oblasti stavebnictví. Tradiční otevírací dveře pomalu nahrazují dveře posuvné, které jsou u zákazníků čím dál oblíbenější. Jedním z důvodů stoupajícího zájmu o tento druh dveří je jistě jejich praktické využití, jelikož vám pomohou ušetřit volné prostory v interiéru, což uvítají zejména majitelé menších bytů. Další jejich výhodou je značné množství využívaného materiálu a barev, díky čemuž posuvné dveře skvěle padnou každému interiéru. Navíc díky tichému dorazu JAP, což je doplňkové zboží, které si můžete zakoupit k jednotlivým stavebním pouzdrům, nebudou dveře působit sebemenší hluk ani při jejich dovírání.

posuvné dveře

Základem je jednoduchost a elegance

Implementace posuvných dveří do místnosti není náročná a s pomocí přehledného návodu ji zvládne každý šikovný kutil. Při uchycení dveří se používají stavební pouzdra, která se dodávají v mnoha rozměrech a variantách a to jak pro jednokřídlé dveře, tak i dvoukřídlé. Tak pro vás bude snadné skloubit pouzdro i dveře se stávajícím interiérem a dosáhnout tak elegantního vzhledu. Posuvné dveře můžete navíc nechat vystavit tak, aby se tvářily skutečně jako jedno z křídel vaší skříně. Nově vzniklé prostředí vašeho interiéru pak bude působit opravdu atraktivním dojmem.

posuvné dveře
Zdroj: studio-interier.cz

Nemějte strach z modernizace

Princip, na kterém fungují současné dveřní systémy, je natolik jednoduchý, že jakékoliv obavy z jejich pořízení jsou zcela zbytečné. Pokud si však i nadále nejste jisti, zda do nových dveří investovat, neváhejte se obrátit na samotného prodejce, který vám může doporučit vhodné kombinace a sestavit předběžnou kalkulaci. Navštívit můžete i takzvané showroomy jednotlivých dodavatelů a prodejců, kde naleznete vystavené dveře a zárubně, což vám jistě velmi usnadní případný výběr konkrétního produktu. Dveře si také můžete nechat vyhotovit kompletně na míru, což je skvělá zpráva pro ty z vás, kteří potřebují vsadit dveře do prostoru s atypickými rozměry. Ani ty už vám tak nebudou stát v cestě za dokonalými a skvěle padnoucími dveřmi.

dveře

dveře

dveře

dveře
Zdroj: studio-interier.cz, referenční fotografie – Tomáš Janíček