Milujete barvy? Neobávejte se jejich použití v interiéru.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: clarecousins.com.au

Je sice pravdou, že mnoho lidí si potrpí především na světlejší a slabší kombinace barev, ale architekti z Clare Cousins Architects jasně ukazují, že se rozhodně není čeho bát, ani když smícháte větší množství barev v jedné místnosti. Naopak celý interiér poté vypadá mnohem zajímavěji a elegantněji. Ostatně všichni architekti, kteří v této společnosti pracují, si na kombinaci barev potrpí, a to je jistě charakterizuje. A to již od roku 2005, kdy byla společnost založena.

Kuchyně s originálním vzhledem

Dle ukázkových realizací je rozhodně řada prvků v interiérech mnohem zajímavější, když je použita právě barva. Ukázkou může být na první pohled tak běžný prostor, jako je kuchyně. V něm nechybí jak nazelenalá barva, tak ani hnědá, oranžová, světle zelená, nebo fialová. A kde mají barvy své místo? Nazelenalá v podobě celé stěny, oranžová v podobě sedačky pro toho nejmenšího člena rodiny, a hnědá v podobě velmi povedeného přírodního stolu, kdy tuto barvu charakterizuje typická barva dřeva. Zbývající barvy už jsou pouze v podobě doplňků, které však působí na celý prostor velmi svěže a povedeně.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: clarecousins.com.au

I tmavší barvy mohou nadchnout

Další z realizací, a to realizace obývacího pokoje již počítá s poměrně tmavšími, ale přesto dokonale ladícími barvami. Zaujme především tmavě modrý gauč či druhá cihlová sedačka. Zelenou barvu poté charakterizuje koberec, položený na hnědé dřevěné podlaze. Nechybí však ani žlutá v podobě malé stoličky. A pokud se vám zdá tato kombinace odvážná, musíte dát za pravdu, že možná je, ale zároveň je velmi povedená. A to stejně, jako realizace pokoje laděného do světlejších odstínů modré, zelené a červené, kterou dotvářejí světlé barvy s nádechem béžové. Tak pokud o barvách uvažujete, proč se nenechat inspirovat těmito realizacemi, které sklízí po celém světě mnoho pochvalných reakcí.

barevné kombinace v interiéru
Zdroj: clarecousins.com.au