Pokud máte na zahradě bazén, asi nám dáte za pravdu, že je dosti výrazným, až téměř nepřehlédnutelným prvkem, jenž do značné míry ovlivňuje celkový ráz zahrady. Přesně z tohoto důvodu se na bazénu a všem co s ním úzce souvisí rozhodně nevyplatí šetřit. Obzvláště velkou pozornost je pak třeba věnovat výběru vhodných dlaždiček, jimiž se chystáte obložit jeho okolí, a též zvolení patřičných bazénových lemů – ty krom estetické role plní i roli praktickou.

K čemu jsou vlastně takovéto bazénové lemy vůbec dobré? Jednak dokáží efektivně zabraňovat vylévání vody z bazénu, zároveň jsou i pomyslnými strážci před znečištěním z okolí, vaše voda tak díky nim zůstane vždy čistá. Jsou navíc i zcela univerzální, olemovat jimi můžete bazény všech půdorysů – pravoúhlých i těch oválných. Ideálním je pak stav, kdy svým dekorem a barvou ladí s přilehlou dlažbou, to umožní dosáhnout jednotného a celistvého vzhledu, jenž bude mít pozitivní dopad na vzezření vaší zahrady.

Kde si pořídit kvalitní bazénové lemy?

Kvalitní lemy na bazén by se měly krom líbivého designu a nonstop ochrany vody v bazénu vyznačovat i dalšími užitečnými vlastnostmi. Kupříkladu je nesmírně důležité, aby vzhledem k vysokému riziku uklouznutí byl jejich povrch protiskluzový. Žádoucí je i jejich vysoká odolnost, a to jak proti působení chlorové vody, tak i proti nepříznivým vlivům přírody. Rovněž by měly vydržet i hrubší zacházení, neboť se na ně bude běžně stoupat, musí tedy bez sebemenších problémů zvládat nápor lidské váhy.

Přesně takové jsou bazénové lemy od společnosti BEST, největšího českého výrobce betonových stavebních prvků pro venkovní a zahradní architekturu, který letos oslaví 30 let působení na trhu. Ten kromě nich a prvotřídních dlažeb dále nabízí třeba i betonové tvarovky nebo zdicí systémy, tedy vše potřebné pro zkrášlení zahrady.