Beton a koupelna. Zní vám to divně a studeně? To rozhodně nemusí. Betonová stěrka využívaná na zdech již není nic výjimečného. Do moderních interiérů se takový povrch stěn přímo nabízí. Ale nenechte se mýlit, betonová stěrka není jen o studené a neosobní šedé barvě, betonová stěrka může totiž být prakticky v jakémkoli odstínu.

Barevně můžete dokonce i imitovat mramor, případně volit i výraznější barevné odstíny např.zlaté. Zachována je obvykle jen struktura, která by měla napodobit beton, ale ani to již není pravidlem. Betonová stěrka navíc prochází povrchovou úpravou, která dokáže chránit stěnu před vlhkostí a mastnotou.

Tak co, už vám to spojení s koupelnou začíná dávat smysl? Ano, betonová stěrka v koupelně je tak nejen dokonalý designový prvek interiéru, ale poslouží i velmi dobře funkčně. Dobám, kdy bylo nezbytně nutné celou koupelnu obložit od stropu po podlahu keramickými obklady, již dávno odzvonilo. Pokud nemáte odvahu využít betonovou stěrku na celou koupelnu, můžete zkusit třeba kombinaci materiálu a stěrku zvolit jen na některé stěny. Podstatnou výhodou stěrky v koupelně je ale absence veškerých spár, takže je jistě škoda této výhody nevyužít v co největším měřítku. Ušetříte si práci s čištěním spár a v budoucnu i starosti s jejich drolením a opravou.