Každá žena je určitě jedinečná, a zatímco některá miluje rustikální vzhled svého bytu, ke kterému ladí všechny doplňky a nábytek, jsou i takové ženy, které si jistě potrpí na moderní vzhled, se kterým souvisí moderní technologie.

vysavač robot
ilustrační foto: paramountzone.com

Co se stalo hitem posledních let, to jsou bezdotykoví pomocníci, kteří najdou své místo nejenom v kuchyni, tak třeba i v koupelně. O bezdotykovém dávkovači mýdla jistě již mnoho žen slyšelo, a asi ho není nutné dlouho představovat. Co se však v posledních letech objevilo na trhu, nad tím se určitě pozastaví nejedna žena – jedná se třeba o bezdotykový odpadkový koš, nebo bezdotykový chlebník.

Skutečně nám usnadní práci?

Výrobci podobných produktů stále argumentují tím, že podobný výrobek nám nejenom usnadní práci, ale navíc nám může pomoci udržet domácnost mnohem lépe čistou, a to bez bakterií. To se týká především zmíněného odpadkového koše, kdy skutečně stačí pohyb nad senzorem, a jeho víko se otevře, a to i když máme plné ruce. Ač to v tomto ohledu může být výhoda, není to žádná světová novinka, jelikož už před několika desítkami let byly a stále jsou koše, u kterých víko otevřeme stejně snadno, a to sešlápnutím nohou. Princip je tak naprosto stejný, pouze k otevření potřebujeme manuální sílu.

Sterilní domácnost?

Dalším aspektem, kterým výrobci těchto produktů argumentují, je úklid jako takový. Ať už je to zmíněný dávkovač na mýdlo, nebo chlebník, plusem bezdotykové technologie má být to, že se daného výrobku nedotkneme, a tím ho nezašpiníme – a navíc nedochází k rozšiřování bakterií. Vzhledem k množství prachu v ovzduší se však dříve nebo později na těchto často nerezových výrobcích objeví jeho drobný nános, a nám tak nezbude nic jiného, než ho úklidem odstranit a tudíž se mu stejně nevyhneme. Ač se tedy pro někoho může jednat o zajímavé technologické výstřelky, praktické hledisko se často blíží nule.