Nábytek ze dřeva není v oblasti interiérového designu žádnou novinkou. Od různě upravených verzí jednotlivých kusů nábytku se v poslední době dokonce vrací k co největšímu zachování přírodní podoby dřeva a tedy s minimem zásahů.

dřevo
Zdroj: home-designing.com

Ze dřeva můžete mít cokoliv

Dřevo je díky své přírodní podobě a snadnosti k opracování stále velmi oblíbeným materiálem. Díky značnému množství druhů dřeva je možné si vybrat mezi mnoha barevnými odstíny. Že dřevo stále vypadá v interiéru skvěle a patří k nejodolnějším materiálům, z nichž se nábytek vyrábí, nemusíme snad ani uvádět. Ze dřeva tak můžeme mít například jídelní stoly, židle, obývakové stěny, komody a celou řadu dalšího nábytku.

Návrat k přírodě

Není divu, že obliba dřevěného materiálu opět stoupá. K novým trendům totiž patří také touha po blízkosti k přírodě, čehož díky dřevu dosáhnete velmi snadno. Výjimkou nejsou ani dřevěné podlahy. Pokud si ji chcete pořídit, dávejte si pozor, zda vybíráte skutečně dřevo a ne jiný materiál s motivem dřeva. Vzhledově se od sebe oba typy moc neliší, avšak co se týče odolnosti, rozdíly jsou v tomto ohledu značné. Vybírejte tedy důkladně a s ohledem na způsob využití. Na frekventované chodbě dejte raději přednost odolnému materiálu, zatímco v ložnici se můžete přiklonit spíše k estetickému vzhledu, než funkčnosti. Dřevo se postupně vrací do našich domácností, tak nezůstávejte pozadu.

dřevěný interiér

dřevo v interiéru

dřevo

dřevo interiér

dřevo v interiéru

dřevěný nábytek

nábytek ze dřeva

dřevěný nábytek
Zdroj: home-designing.com