Co říkáte na představu mít vlastní dům s kouzelnou zahrádkou a podnikat na terase jarní grilování s přáteli? Přečtěte si náš článek o dřevostavbách, díky nimž si můžete svůj vysněný dům pořídit rychle a výhodně.

abadrevprim

Dřevo patří k nejstarším stavebním materiálům, dřevěné stavby nabírají na popularitě. Ve většině vyspělých zemí se postaví 10-30 % domů ze dřeva. Není divu, pohodlné, úsporné a komfortní bydlení si zamilujete.

Kouzlo montované dřevostavby

Pod pojmem montovaná dřevostavba si nepředstavujte nudnou dřevěnou chaloupku, ale stylový a moderní dům, ve kterém se vám bude perfektně bydlet. Budete mít dostatek prostoru, perfektní místo na odpočinek i pořádání událostí s přáteli a rodinou. Konečně nebudete rušeni hlukem či vytopením domácnosti od sousedů.

Již žádné plísně v domě

Nízkoenergetické domy na klíč jsou velmi oblíbené, neboť se s nimi pojí řada výhod. Oproti zděným stavbám má dřevo perfektní akumulační vlastnosti a velmi nízké tepelné ztráty. Tyto stavby vynikají izolací, která v zimě zabrání rychlému vysokému vychladnutí v zimě a letních měsících naopak spolehlivě ochrání před přehřátím budovy. Zapomeňte na nepříjemné plísně, dřevěné stavby mají výborné mechanicky řízené větrání dřevostaveb a stálý přívod čerstvého vzduchu.

abadrevsec

Úspora rozpočtu i životního prostředí

Dřevostavby představují energeticky úspornou možnost bydlení. Těchto úspor lze ovšem dosáhnout pouze pokud si vyberete spolehlivou firmu, která vám poskytne kvalitní návrhy dřevostaveb. Ročně tak můžete dosáhnout poměrně vysokých úspor. Kromě těchto výhod se jedná o dům, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Potěší rovněž rychlost výstavby, která je kratší než u klasických cihlových domů. Během několika měsíců již můžete bydlet ve svém vysněném domě.

Mýtus o zvýšeném riziku požáru

Jak je to se zvýšenou možností hořlavosti dřevostavby? Pokud jsou projekty bungalovů kvalitně navrženy, dřevěná konstrukce může dokonce odolávat požáru dokonce lépe než konstrukce ocelové.