Pokud vlastníte bazén či vířivku, případně máte na zahradě jezírko, základem pro jejich údržbu je kvalitní a pravidelná péče, a to nejlépe za pomoci prvotřídních přípravků.

priprava_01.indd
Foto: probazen.com

Přípravky pro jezírka

V oblasti přípravků pro jezírka Vás dnes výrobci zásobují celou řadou zajímavých produktů, které Vám poměrně snadno a hlavně rychle pomohou. Zamezují totiž rozvoji nečistot organické původu (řasy, sinice) a také snižují zákal. To znamená, že Vaše zahradní jezírko může být opět průzračné. Za pomoci některých přípravků pro jezírka lze navíc ovlivnit hodnotu pH vody, jež by se měla pohybovat v rozmezí 6,5 až 8,0.


Foto: probazen.com

Doporučujeme: mrkněte na přehled přípravků pro jezírka, které se dají za určitých okolností používat i za přítomnosti ryb, neboť jim neublíží.

sort-ph kopie
Foto: probazen.com

Chemie pro vířivky

Kdo by si nezamiloval pobyt ve vířivce? Jenomže k relaxaci v této speciální koupací vaně je třeba nejen klidná mysl, ale také čistá voda. Ta musí být zároveň hygienicky nezávadná, což znamená prosta nežádoucích mikroorganismů a řas. Proto je zde chemie pro vířivky. Opět přitom nemusíte pracovat pouze na dezinfekci vody, ale také na jejím pH, jehož hodnota je v případě vířivek ideální mezi 7,2 až 7,8.

8139671_web
ilustrační foto: sodahead.com

Doporučujeme: relaxujete po náročném dnu ve vířivce i Vy? V tom případě si pořiďte chemii pro vířivky za dobré ceny!

Bazénová chemie

Na závěr ještě zmiňme bazénovou chemii, o jejímž využití asi netřeba spekulovat. V každém případě si v této oblasti aktuálně lze též pořídit mnoho výrobků, které jsou zárukou čistoty a zdravotní nezávadnosti vody, a to včetně správné hodnoty pH (u bazénů 6,8 až 7,2). Pokud si tedy rádi zaplavete, pamatujte, že na kvalitě vody v bazénu velmi záleží.

Doporučujeme: máte-li zájem o některý z výše zmíněných přípravků, levně je seženete např. v internetovém obchodě Probazen.com.