Většina z nás se snaží udržovat ve svém domě pořádek a čistotu, ale ani to mnohdy nestačí. Pokud například doma máte alergika, je třeba se věnovat i desinfekci prostředí, což by mohl v některých případech být trochu oříšek. Jistou dávku desinfekce potřebuje každá domácnost a my se dnes podíváme, jak desinfekce domácnosti probíhá a co je potřeba.

desinfekce
Zdroj: decoist.com

Běžná desinfekce domácnosti

Každá domácnost potřebuje desinfekci a to zejména na sociální zařízení. Zde je nákup prostředí velmi snadný, jelikož existují výrobky na konkrétní typy čistění, což zejména v tomto případě velmi oceníte. Hojně se využívá například produkt Savo, které účinně desinfikuje. V současné době je ale takovýchto produktů mnohem více a je tedy na vás, který z výrobků si oblíbíte a budete ve své domácnosti používat.

desinfekce

Jak na důkladnou desinfekci

Pokud trpíte alergií na prach nebo roztoče, bude třeba desinfekci provádět opravdu důkladně. Pořiďte si speciální desinfekční sprej, který čistí většinu povrchů a materiálů. Ten použijte jak na textil (například potahy, polštáře apod.), tak i na plyšové hračky, různé rukojeti a úchyty a podlahy. Právě na nich se totiž shromažďuje většina bakterií, které můžete účinně zničit jen pravidelnou desinfekcí. K dostání jsou i spreje pro desinfekci vzduchu, které oceníte zejména v chřipkové sezóně. Občasnou desinfekci doporučujeme každé domácnosti.

desinfekce

desinfekce

desinfekce

desinfekce

desinfekce
Zdroj: decoist.com