Dnešní článek je určen nejen milovníkům kvalitního umění v oblasti interiérového designu, ale také těm, kteří by si rádi pořídili nějaký umělecký doplněk do svého domova, ale stále si nejsou úplně jisti správným výběrem. Nechejte se provést světem kultury a umění v podobě několika skvělých rad a návodů.

umění v domě
Zdroj: artunika.com

Obrazy jsou stále v módě

Ačkoliv by se mohlo zdát, že obrazy jsou spíše starší záležitostí a do moderního interiéru už nepatří, opak je pravdou. Neexistuje adekvátnější způsob, jak oživit nudně vyhlížející prázdné stěny místnosti, než umístnění atraktivního obrazu. Jste-li milovníky umění, můžete si nechat vyhotovit umělecky hodnotný obraz v jakékoliv velikosti a nechat tak do svého domu proniknout například tolik oblíbenou Monu Lisu od Leonarda Da Vinciho. S takovým skvostem bude váš interiér vypadat vskutku zajímavě a bezpochyby zaujme každou vaši návštěvu.

obraz
Zdroj: nerdylorrin.net

Starožitnosti nejen pro milovníky retro stylu

Vynikajícím způsobu, jak dát najevo svůj vytříbený vkus a smysl pro detail, jsou starožitnosti. Čím jejich původ sahá hlouběji do historie, tím vzácnějším kouskem se pro vás stanou. Začít můžete starožitným nábytkem v podobě různých komod a skříní s jednoduchými motivy. Skvěle budou v interiéru vypadat i cenné vázy, dózy a hrníčky. Na stěnu můžete pro změnu umístit například tradiční kukačkové hodiny. A kam byste se měli pro starožitnosti vydat? Vaše kroky by měly vést k nejbližšímu starožitnictví, kde budou jistě k dostání některé vzácné historické kousky. Vyhledat je můžete i na různých inzertních portálech. Klikněte zde a přesvědčte se na vlastní oči, že sehnání kvalitních starožitností je skutečně velmi snadné.

I hudba si žádá své místo

V době CD a DVD nosičů je téměř nutností vlastnit patřičné úložné prostory pro tato média. Nebraňte se jim a investujte do kvalitních pořadačů, díky kterým budete mít přehled o celé své sbírce. Pro muzikanty je něco takového samozřejmostí, bez které se již neobejdou. Stejně na tom jsou i filmoví fanoušci, kteří chtějí mít své DVD disky přehledně uspořádané, aby nemuseli své oblíbené filmy složitě vyhledávat, ale měli je vždy na dosah. Úložné prostory pro disky nezabírají v místnosti mnoho místa a výrazně vám zjednoduší orientaci ve vámi pořízených médiích.

dvd pořadač
Zdroj: pořadač na DVD, evollt.com