V létě se každý z nás ocitne v okamžiku, kdy vybírá svou letní dovolenou. Někteří lidé dávají přednost dovolené v České republice, avšak někteří zavítají raději k moři, kde je teplo a především odpočinek.

dovolená v bulgarii
ilustrační foto: Pixabay.com – stefanschenkon, Tip, když se vydáte do ciziny autem.

Jedním z nejčastějších míst je Bulharsko. Hlavní město Sofie vám nabídne největší možnosti v ubytování v centru. Je známo, že Bulharsko nepatří mezi nejdražší dovolené, a proto je stále tak oblíbené. Pláže, které se zde nacházejí, jsou jak písčité, tak lze zde najít pláže oblázkové a přestože jsou rána a večery chladnější, je to tam stále ještě na opalování.

Dovolená v Bulharsku, to je místo, kde si každý najde to své. Počasí v tomto letovisku je nejkrásnější v létě, kdy jsou tu horké dny. Nejčastější přímořská letoviska v Bulharsku jsou (Sozopol, Nesebar, Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčik. Maximální možná doba pro dovolenou je do konce října. Můžete si užít začínající podzim, kdy slunce ještě trochu pálí, ale přitom nečekejte zde horka. Bulharsko to je také zemí vín. Určitě při své dovolené ochutnejte místní kuchyni a bulharská vína. Dovolená pro celou rodinu, to je Bulharsko.