Každý z nás má určitě představu o tom, jak by taková dovolená snů měla vypadat. Někteří si ji představí na písčité mořské pláži, jiní dají přednost krásám České republiky. A jaká je vaše představa? Luxusní pětihvězdičkový hotel nebo roubená chata v horském údolí? Ruch velkoměsta nebo naopak klid a ticho okolní přírody?

dovolena
Zdroj: Chatka Patince, kiskatravel.sk

Mořské vlny versus horské masivy

Lidé mají většinou vysněnou dovolenou spojenou s mořem. Co se týče konkrétní destinace, většinou jsou ochotni si nechat doporučit nějakou konkrétní a to na základě zkušeností od svých známých nebo přímo v cestovní kanceláři. Naproti tomu milovníci klidu a ticha, kteří mnohem raději uvítají ubytování na okraji obce v blízkosti lesa, si často vybírají konkrétní místo, které by rádi navštívili. Většina z nich je dobrodružnější povahy a dovolenou chtějí trávit aktivně, takže nové a neprozkoumané prostředí je pro ně úžasnou výzvou. Pokaždé se rozhodnou navštívit jiný kraj, pohoří nebo stát, aby poznali zase něco nového.

horská chata
Foto: khongthe.com, dovolená podle našich představ

Romantika je všudypřítomná

Hledáte-li místo, které byste mohli navštívit se svým partnerem, máte k dispozici nepřeberné množství destinací, které lákají na velmi atraktivní nabídky. Přímořské hotely slibují romantické procházky po pláži při západu slunce, horské chaty a podobné ubytovny se zase mohou pyšnit nádherným výhledem a panenskou přírodou. V obou případech není problém opatřit dvoulůžkový pokoj dle vašich požadavků a některé hotely a penziony dokonce nabízí přímo svatební apartmány. Pak už je jen otázkou, zda chcete volný čas trávit aktivně procházkami po okolí nebo jiným druhem sportu nebo dáte přednost odpočinku ve vířivce nebo relaxační masáži. Ať už se rozhodnete jakkoliv, personál se vám vždy bude snažit vyjít co nejvíce vstříc, abyste si dovolenou svých snů skutečně užili a odvezli si na ni jen příjemné vzpomínky.

dvoulůžko
Zdroj: dvoulůžko, albero.sk

Nechcete cestovat? Užijte si dovolenou u vás doma!

Pokud nejste zrovna milovníky cestování nebo si je nemůže z finančních důvodů dovolit, nezoufejte. Volno si můžete skvěle užít u doma, pokud budete vědět, jak na to. Stačí si udělat pohodlí a věnovat se tomu, co máte rádi. Luštění, čtení knih, sledování filmů, procházka se psem – to vše si můžete během dovolené skvěle užít. Vždyť co může být krásnějšího než posezení u krbu, ze kterého adekvátní ochrana před popálením učiní skvělého společníka pro vaše volné chvíle.

krb
Zdroj: telegraph.co.uk