Kvalitní dřevěné podlahy přinášejí do domácností dotek tepla a přírody. Obojí často v našich domovech schází a to může být důvodem pro vznik špatné nálady nebo nepříjemné atmosféry v domě.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Možná neuvěříte, že tak zdánlivě obyčejná věc, jakou je právě podlaha, může cokoliv tak výrazně ovlivnit. Přesto je to ovšem možné a vy se brzy přesvědčíte, jaké důvody k takovému přesvědčení jsou.

Zapomeňte na mýty o dřevěných podlahách

V prvé řadě se zbavte všech mýtů, které o dřevěných podlahách kolují. Mnohé jsou zcestné a nepravdivé. Kvalitní dřevěné podlahy rozhodně nepodléhají vlhkosti ani se neničí. Musejí mít ovšem speciální povrchovou úpravu, která dřevo ochrání. Speciálně upravené dřevěné podlahy parquet masif lze použít dokonce i v kuchyni nebo v koupelně. Dřevěným podlahám se tedy rozhodně nemusíte vyhýbat.

Dřevěné podlahy dokonce nejsou ani předražené, jak se mnohým zákazníkům zdá. Uvědomte si, že dřevěná podlaha je mnohonásobně odolnější a nebude vyžadovat v budoucnu tak časté a finančně nákladné opravy, jako třeba laminát nebo umělé podlahy. Tím se finanční investice vyrovnává a staví dřevěnou podlahu mezi dostupné vybavení bytu.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com

Kvalitní dřevěné podlahy vydrží věky

Skutečně kvalitní dřevěné podlahy také zdatně odolávají plísním, houbám, parazitům a dalším škůdcům. Při výběru si dejte ovšem dobrý pozor na parametry zatížení. Všechny dřevěné podlahy nenabízejí stejné hodnoty a můžete tak ovlivnit nejen jejich opotřebení ale také životnost. Z pestré nabídky druhů a designů podlah si jistě hravě vyberete.

dřevěná podlaha
Zdroj, foto: flickr.com