Žádné umělé napodobeniny, dřevo je zpět!

dřevěný materiál v bydlení
Zdroj: Pinterest.com, foundinterior.com via kiala

Stále více se setkáme se dřevem nejen například u samotné stavby, ale také uvnitř interiéru. Dřevo je jediný obnovitelný materiál a jeho přítomnost dodá bydlení specifickou vůni i nádech prostředí. Přičemž můžeme dle libosti kombinovat různá dřeva, většinou však si vytvoříme interiér jednotně. Dřevo se stává opět stále oblíbenější.

Není nad přírodní materiály

Dřevo dodává bydlení svůj ráz i útulnost. Dřevěný nábytek, ať již lehký nebo masivní, může být ozdobou skoro každého interiéru v domácnostech. Na trhu jsou k dispozici rozličné doplňky, ale i celé sady nábytku ze dřeva. Někdo dá přednost lehkému nábytku, světlému, které prosvětlí místnosti a přináší lehkost, někomu se zase líbí tradiční masivní nábytek z dubového či bukového dřeva. Možností je plno, stačí zapojit fantazii a pořídit si to, co se Vám nejvíce zamlouvá. Samozřejmě roli bude hrát účel místnosti a její plocha. Do malé místnosti si patrně nedáme těžký tmavý nábytek, naopak do většího obývacího pokoje to může být ideální volba, spolu například s dřevěnými hodinami.

dřevěný materiál v bydlení
Zdroj: Pinterest.com, Rebecca Dhand

Ať již se chcete ocitnout ve svém bydlení v dobách secese s těžkým nábytkem, nebo dáte přednost lehkosti a světlým tónům, dřevo má vždy co nabídnout. Ze dřeva samozřejmě nelze mít vše, ale lze s ním vybavit většinu potřebného zařízení. Dřevo se vrací, můžeme však například kombinovat plast, dřevo, kámen a další materiály. Bude záležet na využití místnosti, dispozici a dalších faktorech. Dřevo se dá kombinovat s dalšími materiály a přinese do místností kus přírody.

dřevěný materiál v bydlení
Zdroj: Pinterest.com, Amanda McLovinn

dřevěný materiál v bydlení
Zdroj: Pinterest.com, Home Design | Fresh Palace

dřevěný materiál v bydlení
Zdroj: Pinterest.com, west elm