Češi v posledních měsících znovu objevují kouzlo družstevních bytů. Možnost získat byt za zlomek ceny a poté ho postupně odkoupit, je v poslední době stále oblíbenější.

družstevní byty vizualizace
Zdroj: finep.cz

Na trend reagují i developeři, kteří mají stále častěji na prodej družstevní byty přímo v Praze.

Hlavní výhoda bydlení v družstevním bytu je jasná. Jeho pořízení je výrazně levnější než kupovat byt v Praze do osobního vlastnictví. Na koupi družstevního bytu stačí zaplatit čtvrtinu až třetinu ceny bytu. Zájemci o bydlení v družstevním bytě třeba v Praze se tak mohou do nového stěhovat i za méně než milion korun.

Jistá cesta k vlastnímu bytu
Postupem času se navíc jednoduše dostanou k vlastnímu bytu v osobním vlastnictví. Stačí jen pravidelným nájmem splácet zbytek ceny bytu, a jakmile se to povede, převést byt do osobního vlastnictví. Nové družstevní byty, které jsou na prodej třeba v Praze, jsou navíc stejně kvalitní jako ty, které developerské společnosti lidem nabízejí do osobního vlastnictví rovnou.

Pro majitele družstevních bytů je také jednodušší byty prodat. Pokud totiž máte v osobním vlastnictví byt, který má na sobě hypotéku, bude jeho prodej výrazně složitější než pouhé převedení družstevního podílu.

družstevní byty vizualizace
Zdroj: finep.cz

Pro singles i pro rodiny
Právě to jsou hlavní důvody, proč je družstevní bydlení v poslední době stále populárnější. Developeři na to reagují nabídkou nových družstevních bytů. Například v Praze jsou nyní na prodej družstevní byty v rezidenci Britská čtvrť v Praze 13 Stodůlkách nebo v rezidenci Prosek Park v Praze 9.

Vyberete si přitom ze všech možných velikostí. V Prosek parku v Praze 9 jsou na prodej družstevní byty od 1+kk po 4+kk. A posledních pět volných družstevních bytů najdete i v Britské čtvrti. Tak neváhejte, zájem je obrovský.