Málokdy se v dnešní době vídá, že by chtěli sourozenci bydlet pohromadě. Nevěříte? Podívejte, jaký dům si nechali pro sebe navrhnout.


Foto: Jonas Adolfsen

Info o projektu:
Název: Twins´ House
Autor: JVA
Účel budovy: Rodinný dům
Místo: Oslo, Norsko

Architektonická kancelář JVA dostala zajímavý úkol, navrhnout rodinný dům pro dvojčata, kteří chtějí bydlet vedle sebe. Parcela domu se nachází v rezidenční čtvrti přímo v Oslu ve Švédsku. Dříve pozemek byl využíván jako ovocný svah. Stavba je rozdělena na dvě části a má tři nadzemní podlaží. V prvním patře se nachází klidová zóna zahrnující obývací pokoj, kuchyni a jídelnu, všechny tyhle místnosti tvoří jeden prostor bez použití příček. V dalších dvou patrech jsou pokoje a ložnice.

Konstrukce je provedená z dřevěných rámů, které nabízejí maximální flexibilitu prostoru a působí v interiéru velmi svěže, dále se propisují také do exteriéru. Dřevěné rámy jsou upevněné na betonové desce. Konstrukce stropu je provedena z vlnitého plechu, který dodává průmyslový vzhled. Vnější opláštění celé stavby byly použity laminátové desky s kombinací velkých prosklených oken, které tak nabízejí nádherný výhled na město a okolí.


Foto: Jonas Adolfsen


Foto: Jonas Adolfsen


Foto: Jonas Adolfsen


Foto: Půdorys prvního podlaží