Dveřní klika se může stát skutečně krásným interiérovým prvkem. Punc elegance starých dob přinesou do vašeho bydlení kliky rustikální či kované. Luxusní designové kliky naopak sledují poslední trendy. Už jste viděli kliku posázenou krystaly Swarovski?

scr1
Foto: kovani-kliky.cz

Milujeme svůj domov. Ať už se jedná o novostavbu, kam jsme se čerstvě nastěhovali, nebo útulné bydlení, ve kterém vyrůstaly naše děti a se kterým máme spojeno desítky krásných vzpomínek, chceme, aby tento malý posvátný kousek země byl pro nás a naši rodinu výjimečný. Hýčkáme si ho, věnujeme mu veškerou péči. V každém kousku nábytku, v každém doplňku, výmalbě i květině na parapetu se zrcadlí naše osobnost, náš vkus. Proto si toužíme své bydlení „vymazlit“, „vyšperkovat“ – říkejte tomu, jak chcete, zkrátka toužíme, aby byl náš domov krásný.

Vhodně zvolená klika podtrhne zařízení celého bytu

Při takovém bytovém krášlení může záležet i na úplných detailech. Možná malou, ale rozhodně nezanedbatelnou, drobností jsou dveřní kliky a dveřní kování. Podíváme se na ty, se kterými si náš interiér, jak už bylo řečeno výše, skutečně „vyšperkujeme“. Krásná a vkusně vybraná klika dodá interiéru jiskru, podtrhne celé jeho zařízení a dá celému světu najevo, že jste si s jeho navrhováním dali záležet. Málokterý interiérový prvek dokáže zkazit celkový dojem jako právě nevhodně zvolená dveřní klika. Bereme ji do dlaní i několikrát za den a nespočetněkrát na ni spočine náš pohled. Když tento důležitý krok odbudeme, můžeme si to následující roky ještě dlouho vyčítat.

scr2

Rustikální kliky – elegantní řešení nejen pro historické objekty

Kouzlo útulnosti a teplo domova vyčarují v interiéru rustikální kování. Nejen dobové a historické interiéry probudí rustikální kování k životu. Tyto kliky mají duši a splynou s celou vaší domácností, jako by byly její součástí od nepaměti. Lze je samozřejmě použít v tematických restauracích, roubených chalupách, srubech, letních chatách i romantických penzionech, šmrnc ale dodají i běžnému bytu či domu, kde se stanou rafinovaným detailem, který okouzlí každou návštěvu. Tato kování nemusí být přehnaně zdobná, zajímavá ale je jejich povrchová úprava. Velmi krásné je ručně opracovávané kování ACT RUSTIK R KK s patinovaným povrchem. Díky ručnímu opracování se jedná o skutečně originální kus. Ve staromosazné úpravě bychom doporučili například kování od českého tradičního výrobce CobraCOBRA ALT WIEN. Toto jednoduché, ale přitom velmi elegantní kování, dodá vašemu interiéru punc elegance starých časů. Už slyšíte ten gramofon na šelakové desky a první tóny swingu? Zajímavá jsou i kování doplněná o keramické madélko. Kombinace keramiky a patinovaného povrchu kování je skutečně velmi atraktivní.

Jako ze starého venkovského sídla z anglické detektivky nebo tajemného hradu působí kované kliky. Jejich kouzlo tkví především v tom, že v nás evokují doby poctivé kovářské práce. Svým vzhledem se odlišují od ostatních typů kování, proto se nemusí hodit do každého prostoru. Jsou vhodným řešením především pro historické objekty, chaty, chalupy, vstupní branky, sruby, zámecké hotýlky. Krásně doplní robustní masivní dveře.

scr3

Kování posázené krystaly Swarovski: skutečný šperk pro vaše dveře

Přijde vám, že toho „starého“ už bylo až příliš? Rustikální i kované kliky se hodí i do moderního interiéru, kde zapůsobí jako neotřelý kontrast. S bydlením, které sleduje poslední trendy bytového designu, ale dokonale splynou atraktivní designová kování, která přesně vystihují ducha moderní estetiky. Luxusní kliky se stanou šperkem vašich dveří i celé domácnosti. Elegantní minimalistický vzhled, lesklé povrchy, čisté linie, hranaté tvary, popřípadě kombinace několika materiálů dodají vašemu bydlení jiskru. Skutečným fajnšmekrům doporučujeme velmi luxusní dveřní kování CARTIER, jehož horní strana kliky je posázena krystaly Swarovski – už chápete, proč byla řeč o „vyšperkování“ interiéru?

scr4
Foto: kovani-kliky.cz