Každý doplněk, který dáte na okna, dotváří interiér. Vybírat interiérové stínicí prvky je tedy nejenom otázkou praktického využití, ale také estetických vlastností. Podíváme se tedy, jak můžete prakticky a současně efektně zastínit okna v různých místnostech vašeho domu nebo bytu.

žaluzie
Zdroj: unoal.cz

Mnoho lidí stále jako standard využívá klasické žaluzie. Není se až tak čemu divit. Po praktické stránce představují dobrý stínicí prvek. Lamely je možné natáčet dvěma směry a lze je také zcela vysunout nahoru. Podobě ale fungují také vertikální žaluzie, které ale nejsou tak rozšířené, protože mají u spousty lidí pomyslnou spojitost s kancelářemi. Přitom ale vůbec nejsou špatným řešením především na vysoká okna. Navíc jsou esteticky dostupná v množství barev a vzorových provedení.

Od žaluzií k roletám

Větší pozornost se ale vyplatí věnovat také roletám, které patří v současné době mezi to nejatraktivnější, co lze na trhu sehnat. Platí to jak pro klasické látkové rolety, které jsou dobře známé již řadu let, ovšem s tím, že v posledních letech prodělaly výraznou proměnu k designovým doplňkům v množství barevných a vzorových provedení. Rolety bývají vyrobeny z množství nejrůznějších materiálů, některé jsou více průsvitné, jiné slouží spíše k celkovému zatemnění.

interiérové rolety
Zdroj: unoal.cz

Pokud byste ale chtěli být ještě stylovější, můžete zvolit ještě zajímavější řešení v podobě japonských posuvných stěn. Mají dlouhou historii a jejich původ se dá vystopovat, jak je asi jasné z názvu, v Asii. Jedná se o látkové stěny, které mohou být opětprůsvitné v různé intenzitě. Tyto látkové stěny jsou zachyceny v kolejnici, která se montuje na strop nebo případně na stěnu. Po kolejnici se pak látkové stěny mohou posouvat buď manuálně, nebo může být zajištěn elektrické ovládání. Japonské stěny se přitom nemusejí používat jenom na oknech, ale vypadají také velice efektně na předělení prostoru.