Černá barva je velmi oblíbená v módním prostředí, avšak setkat se s ní můžeme kdekoliv. Ani interiérový design tedy není výjimkou. Přesto se černá barva objevuje nejčastěji na různých doplňcích, ne například na stěnách pokojů, což je škoda, jelikož právě černá barva může zajistit místnosti patřičnou eleganci.

koupelna
Zdroj: architectureartdesigns.com, černé koupelny fotogalerie

Zahalte koupelnu do černého hávu

Nový vzhled dodáte své koupelně naprosto jednoduchým způsobem – dopřejete jejím stěnám černou barvu. Ačkoliv by se to na první pohled nemuselo zdát, taková malá změna skutečně postačí k tomu, abyste získali úplně nový interiér. Než se však do něčeho takového pustíte, počítejte s tím, že černá barva prostor opticky zmenší. Máte-li skutečně malou koupelnu, dobře si tento krok promyslete. Jako alternativu můžete použít poněkud mírnější odstín šedé barvy, které také vypadá velmi elegantně.

koupelna

V jakých barvách volit doplňky

Aby koupelna vyzařovala čistotu už na první pohled, dodáme k černému pozadí bílé doplňky. Hojně je využívána i kombinace více odstínů šedé barvy. Skvěle bude vypadat i dřevo a ostatní přírodní materiály, které díky černému podkladu skvěle vyniknout. V takto zařízené koupelně však musíte klást zvláštní důraz na osvětlení, aby prostor nepůsobit příliš tmavě. Klasická velká osvětlení v koupelně doplňte bodovými světly, která můžete rozprostřít zcela libovolně po místnosti.

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna

černá koupelna
Zdroj: architectureartdesigns.com