Z hlediska základních pojmů je třeba rozlišovat elektronické zabezpečovací systémy (EZS) a fyzickou ochranu objektů.

topsecurity1
Foto: maximalnibezpeci.cz

Jako EZS označujeme soubor čidel a senzorů, které objekt zabezpečují – alarm. Pojmem fyzická ostraha označujeme speciálně vyškolené profesionály v pracovní uniformě, kteří chrání objekty vlastním tělem. Součinnost těchto dvou složek je velmi důležitá pro ochranu vašich objektů.

Vzájemná spolupráce EZS a fyzické ostrahy s bezpečnostními agenturami

Pro lepší pochopení, jak celý systém funguje, je třeba objasnit způsob práce v tak zvaných bezpečnostních agenturách. Právě bezpečnostní agentury jsou neznámější instituce, které se soustřeďují na zajištění bezpečnosti objektů. Při tom využívají nejrůznějších systémů, které rovněž mohou instalovat, a současně zaměstnávají profesionální pracovníky ve formě fyzické ostrahy.

topsecurity2_kamerove systemy

Pult centrální ochrany (PCO) představuje kontrolní stanoviště bezpečnostní agentury. Do toho jsou posléze napojeny elektronická zabezpečení domů, která jsou sledována 24 hodin denně proškoleným pracovníkem bezpečnostní agentury. Jestliže dojde k jakémukoli problému, může díky dokonalému propojení systému začít okamžitě jednat.

topsecurity3_fyzicka ostraha

Díky provázanosti jednotlivých složek PCO lze velmi rychle a efektivně vyhodnotit, zda nedošlo k omylu nebo zbytečnému poplachu, a tak je možné začít náležitě jednat. Do povinností pracovníka patří zejména vyslání agentů bezpečnostní agentury, kteří musí nekompromisně zajistit váš objekt. Tento obecný příklad nejlépe dokumentuje spojitost obou bezpečnostních složek. Pro vás uživatele je při výběru bezpečnostní agentury nejdůležitější to, zda umožňují propojení alarmu s PCO.