Vybrat ten nejvhodnější gril se může stát poměrně složitou věcí, neboť záleží na více faktorech. Zaměřme se tedy na často kladené dotazy, neboť právě ty by Vám mohly při jeho pořízení výrazně pomoci.

grilování masa
Zdroj: Grilovani.cz

Pořiďte si prvotřídní gril či udírnu

Před nákupem grilu či udírny se lze pochopitelně zaměřit na mnohé detaily. Některé z nich jsou přitom velice důležité, další Vám zase mohou s výběrem pomoci, aniž na nich enormně záleželo.

  • Jaký gril je nejvhodnější na zahradu? Toť otázka. Dnes totiž naleznete zahradní grily v mnoha variantách. V každém případě Vám tedy doporučujeme své požadavky specifikovat.

  • Lze grilovat i na balkoně? Samozřejmě. Stačí si pořídit elektrický gril, jenž neprodukuje kouř, a máte vystaráno.

  • Jaký gril se hodí při nedostatku času? Pokud milujete grilované dobroty, žel bohu ale nemáte na tuto činnost příliš času, nemusíte zoufat. Výtečné pochoutky připravíte snadno a rychle např. na plynovém grilu anebo na grilu na dřevné uhlí. Proto si např. přečtěte podrobnosti o tom, jak vybrat gril na dřevěné uhlí.

  • Mohu gril použít i k přípravě jiných potravin, než jsou maso a zelenina? Ano, můžete. Kupříkladu keramické grily Big Green Egg se dají upotřebit i v kuchyni jako pec, takže si můžete připravit čerstvý a křupavý chléb, případně různé moučníky.

  • Jak velký gril si pořídit? To záleží na tom, jestli jej hodláte používat jen pro svou rodinu, nebo často pořádáte různá setkání s přáteli.

  • Vyplatí se investovat do domácí udírny? Určitě ano. Kupované uzené maso mnohdy není právě nejchutnější. Připravte si jej tedy doma, třeba v populární udírně Bradley.

  • Kde sehnat pestrou nabídku grilů a udíren levně? Možností máte samozřejmě více. Na tomto místě bychom Vám ovšem chtěli doporučit internetový obchod Grilovani.cz.