Historie hliníkových oken sice sahá až do padesátých let minulého století, běžný spotřebitel je ale ještě v nedávné minulosti jako řešení nemohl z finančních důvodů zvolit. Nejčastěji bylo možné narazit na hliníková okna v zahraničí, dnes se k nám dostávají mnohem častěji, nejen díky ceně, ale jeho výčtu výhod.

Velké rozměry a vysoká odolnost

Hliníková okna preferují zájemci, kteří potřebují okna větších rozměrů. Rámy a křídla z hliníku totiž unesou mnohem větší zátěž než dřevo nebo plast. Hliník je navíc velice pevný, takže ani po letech nedochází k deformaci. Ostatně odolnost je v souvislosti s hliníkovými okny často vyzdvihována, když jim neublíží ani vítr nebo déšť.

Hliníková okna různých barev udržují dobrou náladu

Hliníková okna mají nižší hmotnost v porovnání s dřevěnými nebo plastovými, zásluhou čehož je minimálně zatěžována stavební konstrukce. Mají i kouzelnou vlastnost přinést obyvatelům těchto prostor lepší náladu, protože hliníková okenní křídla jsou produkována z tenčích rámů, což dovoluje kvalitnější osvětlení místnosti. Je vědecky prokázáno, že přirozené denní světlo lidem zlepšuje náladu. Zájemci mohou zakoupit hliníková okna různých barev, protože hliník je možné povrchově upravovat prostřednictvím trvanlivého práškového lakování, ale třeba i laminováním pomocí fólií s dřevěným dekorem.

Horší tepelně-izolační vlastnosti jsou u některých profilů minulostí

Je pochopitelné, že všechna výše uvedená pozitiva se odráží ve vyšší ceně hliníkových oken, které je zapříčiněna energetickou a technologickou náročností zpracování hliníku. Při porovnání s jinými běžnými materiály typu dřeva či plastu se hliník vyznačuje rovněž horšími vlastnostmi s ohledem na tepelnou izolaci. Dnes již je však možné konstatovat, že kvalitní profily se mohou v tepelně-izolačních vlastnostech s těmito materiály směle srovnávat. Zájemci o hliníková okna mohou získat další cenné informace na adrese https://oknacreative.cz/okna/hlinikova-okna/.