Jedničkou na trhu s tepelnými čerpadly je v České republice a na Slovensku švédská značka IVT. Nainstalovala tu už více než 12 000 tepelných čerpadel.

Foto: cerpadla-ivt.cz

To, že se společnost IVT zaměřuje výhradně na vývoj a výrobu tepelných čerpadel, přineslo ovoce v podobě certifikátů Evropské značky kvality Q (Q LABEL) pro její nejlepší zařízení. Tepelná čerpadla IVT také pravidelně vítězí v nezávislých spotřebitelských zkouškách.

IVT svým klientům nabízí i největší montážní a servisní síť a nejdelší záruky na trhu. Distribuci tepelných čerpadel zajišťuje přes specializované instalační firmy (nikoli velkoobchody). Zajímá se též o technologické novinky, které představuje dříve než konkurence. Od roku 2005 náleží do koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH, který je největším evropským dodavatelem topenářské techniky.

Co garantuje přidělená Evropská značka kvality?

Aby byli zákazníci při výběru tepelného čerpadla chráněni před nesolidními dodavateli nekvalitních výrobků, vznikla Evropská značka kvality Q (Q LABEL), podle níž se vyplatí orientovat.

Co garantuje:
– Označené tepelné čerpadlo splnilo nároky akreditované zkušebny.
Udávané parametry jeho výkonu, topného faktoru a hlučnosti jsou pravdivé.
V České republice existuje na příslušné tepelné čerpadlo servisní síť.
Dodávka náhradních dílů je zaručena po dobu nejméně 10 let.

IVT Vám zdarma navrhne nejlepší čerpadlo

Pokud si vyberete tepelné čerpadlo IVT, získáte vše, co zaručuje Evropská značka kvality tepelných čerpadel, a ještě mnohem víc. Například si ho můžete u expertů IVT nechat zdarma navrhnout. Slouží k tomu jednoduchý online formulář, který vezme v úvahu Vaše konkrétní podmínky. Uvedete zde informace o tepelné ztrátě objektu, případně velikost vytápěné plochy a to, zda je dům nový nebo dobře zateplený. E-mailem záhy obdržíte zpracovaný návrh tepelného čerpadla. A protože výběr ovlivňuje i teplotní oblast, ve které dům leží, je důležité vyplnit také obec a PSČ.

IVT Vám dodá i podlahové vytápění

Zároveň s tepelným čerpadlem můžete v IVT získat i podlahové vytápění pro celý dům. „Zásadně tak snížíte spotřebu elektřiny tepelného čerpadla,“ uvádí Roman Šobr z technické podpory IVT. „Navíc získáte vysoký komfort bydlení. Téměř 60 procent majitelů tepelných čerpadel IVT má v domě výhradně podlahové topení a jsou s ním velmi spokojeni.“