Moderními koupelnami se svět bytového designu jen hemží. Co když ale někdo raději dává přednost originálnímu retro stylu před nejnovějšími trendy? Pokud i vy máte rádi styl minulých let, není nic jednoduššího, než si v něm koupelnu zařídit. A jak by taková retro koupelna měla vlastně vypadat?

koupelna
Zdroj: decoist.com

Minimalismus a jednotvárnost

Retro styl je znám především svou jednoduchostí. V žádném případě si nepotrpí na zbytečné doplňky, dekorace a přeplněný interiér. Spíše naopak si libuje v jednotvárném základním provedení bez jakýchkoliv zbytečností. Stejně tak je s ním spjata jednoduchost barev. Žádné pestré kombinace a spousta barev v místnosti. K retro stylu patří základní barvy. Pokud je přeci jen chcete nějak kombinovat, opět se přikloňte k co nejzákladnějšímu provedení. Skvěle se k tomuto stylu hodí barvy černá, bílá a červená. I jejich výsledná kombinace působí velmi příjemně.

koupelna

Vzorům se nejspíš nevyhnete

Vzory jsou jedním z hlavních poznávacích znaků retro stylu, a proto ani v koupelně byste se jim neměli bránit. Postačí jednoduchá pruhovaná kombinace bílé a černé barvy a hned bude vaše stěna atraktivnější. Pozor si však dejte na množství jednotlivých vzorů, které v místnosti použijete, aby nedošlo k tomu, že vám nebudou vzájemně ladit a pokazí tak celkový dojem z nové koupelny. Doplňky volte skutečně jen velmi decentně. Mělo by jich být málo, ale za to výrazných.

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna

koupelna
Zdroj: decoist.com