Ne každý má možnost obětovat své pracovně celou místnost. Někteří se musí více uskromnit, a tak vznikají pracovní kouty a to i v takových místnostech jako je ložnice. To ale rozhodně neznamená, že nemůže jít i dokonale vypadající část místnosti, ale naopak. Brána fantazie je otevřená dokořán a je jen na vás, zda toho dokážete využít.

pracovna
Zdroj: digsdigs.com

Pár rad na úvod

Všeobecně se doporučuje mít stůl s počítačem dál od postele. Monitor by neměl být naproti oknu a žádný z kabelů by neměl jen tak viset nebo se povalovat na zemi. Prodávají se i speciální úchyty na kabeláž, nalepovací háčky a podobně, takže si dejte záležet na tom, aby nehrozilo, že kabel například omylem vykopnete. Pracovní kout by měl být především také dobře osvětlen, ale tak, abyste při práci ve večerních hodinách nerušili spícího partnera. V některých případech je dobré přiklonit se k oddělovací stěně, která alespoň trochu pomůže oddělit pracovní kout od zbytku místnosti.

pracovna

Mějte čistý stůl

To, že nemáte pro pracovnu celou místnost, vás může omezovat také v tom, že máte málo prostoru pro ukládání dokumentů. Základem je udržovat v nich pořádek, mít vše snadno po ruce a zbytečně neuchovávat nic, co již není potřeba. Do ložnice se vám budou hodit spíše než otevřené police uzavíratelné skříňky, do kterých své dokumenty můžete šikovně ukrýt. Nebudou tak na očích a vaše ložnice bude stále vypadat jako místo pro odpočinek.

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna
Zdroj: digsdigs.com