Mluví-li se o izolacích, je tento rozhovor nejčastěji spojen s izolací tepelnou.

izolace bytu
ilustrační foto: pixabay.com – martinsandofer

Tedy tou, která by nás měla v první řadě ochránit proti celé řadě tepelných ztrát. Ta ale není jedinou možností. Stejně tak je vyhledávaná izolace zvuková. V rámci ní můžeme odhlučnit třeba:

  • Oblast našeho stropu
  • Oblast naší podlahy
  • Oblast našich stěn

Samozřejmě aby byla izolace účinná, je třeba nejenom myslet na využití profesionála, ale i na správný izolační materiál. My prodáváme desky Wolf, které jsou materiálem, který se řadí mezi nejúčinnější možnosti této izolace. Jsou složeny z vrstev papírového kartonu a jemného křemičitého písku.

Čím se tyto desky pyšní

Podívejme se na tuto variantu izolace ještě o něco více. Konkrétně se zaměříme na několik důležitých vlastností. Sem patří jak výborná vzduchová neprůzvučnost, tak i zlepšení kročejového hluku. Nejenom, že je to účinná zvuková izolace, ale zároveň jde také o ekologický materiál. I to je jedno velké pozitivum, které můžete ocenit. Navíc potěší i velmi jednoduchým umístěním, jelikož je vhodná díky vysoké únosnosti i pod různé potěry. I proto je dnes v této oblasti využívána skutečně nejvíce.

Kdy se zvuková izolace hodí

Co můžeme izolovat a čím můžeme izolovat, tedy již víme. Podívejme se také na to, proč je to dobré. V první řadě může tento typ izolace výrazně zlepšit soužití v panelových domech a bytovkách. Ať už jde o situaci, kdy hluk vydáváme my, nebo naopak náš soused, jistotou bude, že nic neprojde do vedlejší místnosti. Jak jsme si zmínili, zaručí to právě desky Phonestar. Stejně tak může zvuková izolace lehce přispět i k tomu, že zlepšíme také celkové klima našeho bytu. Vliv má i na jeho cenu, která tímto způsobem stoupne. Stejně tak stoupne také počet zájemců o něho, jelikož ti tak nebudou muset řešit hlučné sousedy – neuslyší je! I to je velké plus.