Nusle leží jižně od centra města. Do této typicky pražské čtvrti s bohatou historií patří Vyšehrad, Pankrác a samotné Nusle, kterým dominuje Náměstí bratří synků.

nusle-1

Bydlení na předměstí

Historicky byly Nusle povýšeny císařským nařízením na samostatné město na konci 19. století. Nusle mají ve znaku vinnou révu, jelikož za Karla IV se zde pěstovalo hojně právě víno. V této čtvrti vás potěší mnoho menších obchodů a určitý nádech předměstí, které si Nusle zachovaly. V ulicích vedle sebe najdete květinářství, pekárnu, řeznictví nebo proslulé železářství v secesním domě U Rousků. Milovníky kultury potěší divadlo Fidlovačka kousek od Ostrčilova náměstí.

Vyrazte do parku nebo na nákupy

Nusle nejsou jenom čtvrť plná zástaveb. Najdete tu i krásně revitalizovaný park Folimanka, podél kterého se táhne potok Botič. V parku nově vznikla dětská hřiště, sportovní areál a občerstvení. Do parku můžete přijít odpočívat, vyrazit na procházku se psem nebo zde s celou rodinou strávit příjemné odpoledne. Do nuselské čtvrtě patří i Pankrác s velkým obchodním centrem Arkády nebo kancelářským byznys parkem. V okolí samozřejmě najdete řadu vynikajících restaurací jako je Potrefená Husa, Rybárna či Corleone.

nusle-2

Cestujte rychle po celé Praze

Nusle leží na lince metra C se stanicemi Vyšehrad, Pražského povstání a Pankrác. Poměrně hustá tramvajová i autobusová síť vám umožní pohodlně cestovat do všech koutů Prahy a dostat se kamkoli během několika málo minut v jakoukoli denní i noční hodinu. U centrální části Nuslí se nachází vlakové nádraží
Praha-Vršovice a Praha-Vyšehrad.

Objevte fascinující nuselské domy

Pro Nusle jsou specifické domy zdobené originálními malbami a pozoruhodnými dekoracemi doplněnými různými průpovídkami a citáty. V Nuslích najdete řadu bytů, které jsou vhodné na investici i na bydlení. Vybírat můžete z menších bytů i větších prostor s terasou a překrásným výhledem na Prahu. Čtvrť je také vhodná k pronájmu kancelářských prostor nebo na vybudování restaurace a fitness centra. Díky výhodné poloze Nuslí poblíž centra nebudete mít o zákazníky nouzi.

nusle-3

Chcete také bydlet v Praze v Nuslích? Prohlédněte si nabídku bytů a domů k pronájmu nebo k prodeji od realitní kanceláře Homesweethome.cz.