Člověk je od přírody tvůrce a své okolí chce pořád zdokonalovat. Touha po dokonalém domově zejména v teplejších letních měsících vede k rekonstrukci bytů a domů. Zvláště pokud bydlíte v starém, ne právě moderním příbytku, je přirozené, že si ho chcete přizpůsobit nejen trendům, ale hlavně svému vkusu.

odvoz odpadu
ilustrační foto: siegl.cz

Při rekonstrukci ale člověk musí myslet na spoustu věcí a neměl by zapomenout ani na tak důležitou „maličkost“, jako je odvoz odpadu.

Co všechno je stavební odpad

Stavební suť, případně demoliční materiál, se může skládat z klasických stavebních prvků, jako jsou zbytky cihel, dřevěných trámů, omítky nebo betonu. Součástí stavební suti mohou být i nefunkční elektrické rozvody, střešní tašky, kanalizační potrubí a mnoho dalšího.

Stavební suť se navzdory zdání neoznačuje za nebezpečný odpad a dá se recyklovat na stavební materiál, který se využívá třeba na opravu a výstavbu cest. Kam ale se stavební sutí? Do kontejnerů na komunální odpad ji vyhodit nemůžeme, protože to ze zákona není dovoleno.

Odvoz odpadu v rukách odborníků

Nejjednodušší je celou záležitost se stavebním odpadem vložit do rukou odborníků ze specializované společnosti jako je v Praze třeba Siegl. Proč? Nemusíte řešit žádnou logistiku nebo předpisy, o vše se postarají oni. Stačí zavolat dispečerovi a podle vaší polohy vám v rozmezí 1-4 hodin přistaví kontejner. Kontejnery v Praze 10 si od nich nechala přistavit i základní škola a školy u nich mají automaticky slevu 5%. Vše potřebné zjistíte na jejich přehledné stránce http://www.siegl.cz.

Když si objednáte profesionály, můžete si byt jistí, že stavební suť po odvozu recyklují a vy tak můžete mít čisté svědomí, že jste neuškodili přírodě. Vydají vám také potvrzení o likvidaci odpadu, které můžete potřebovat při kolaudaci vašeho bytu nebo domu. Navíc vám ta samá firma může zajistit i přivezení dalšího stavebního materiálu, což vám může ušetřit nemalé peníze.

Můj dům, můj hrad

Díky odvozu odpadu v rukách odborníků se vyhnete se problémům se zákonem, které by v případě řešení na vlastní pěst mohli nastat. Ušetříte tak nejen čas, ale hlavně svoje nervy a spoustu problémů.

Vy se pak v klidu věnovat plánování a zdokonalování svého příbytku, a vytvořit z něho skutečný domov snů.