Potřebné vybavení a dekorace se vždy odvíjí od věku dívky. Každá věková skupina je něčím specifická a v tomto článku si prozradíme nejdůležitější postřehy.

pokojík pro dívku
Zdroj: celebrategreatermound.com

10-13 let

Dívka si v tomto věku ještě ráda hraje, kreslí a ráda se připravuje do školy. Základem je skříň na oblečení, police na vlastní věci, psací stůl a vhodná postel dívky. Krom toho by pokoj měl obsahovat nějakou truhlici, popřípadě vhodný úložní prostor na větší hračky, plyšáky a podobně.

pokojík pro dívku
Zdroj: digsdigs.com, rustikální styl

14-16 let dívky

Dívka si pokoj již začíná přizpůsobovat vlastním potřebám. Do pokoje je dobré přidat tabuli, popřípadě připínací prostor na plakáty, které má v pokoji téměř každá náctiletá dívka. Dále by jsme měli dbát větší pozornost na vlastní koníčky, kterým se dívka věnuje. V tomhle věku je také třeba myslet na kamarády a případného přítele dívky.

pokojík pro dívku
Zdroj: digsdigs.com

17-19 let dívky

Dívka má svůj pokoj většinou již pod kontrolou sama. Nikdy není na škodu projevit jakousi lhostejnost k vybavení jejího pokoje. Často pak dívky začnou do vybavení vlastního pokoje věnovat svoje finance a zvykat si na dospělý věk. I Přesto nesmíme zapomínat na základní potřeby každého pokoje a ty bezpochybně zajistit.

pokojík pro dívku
Zdroj: digsdigs.com