Většina z nás bude dříve nebo později řešit vlastní bydlení. Jestliže jsme nezdědili nemovitost, nebo nechceme bydlet v bytě, je na místě nalézt alternativu, jak bydlet v domě rychle a levně.

rodinný dům

Nabídky na realizaci rodinných domů jsou díky výhodným hypotečním úvěrům z posledních let doslova v rozkvětu. Zpracovali jsme pro vás návod, jak se nespálit včetně tipů na rodinné domy do 2 miliony korun.

Pozor na nabídky dodavatelů

Jestliže již někdy tyto nabídky procházeli, zjistili jste, že slibovaná cena zdaleka neodpovídá realitě. V ceně není zahrnuta celá řada doplatků a stavba se může prodražit o statisíce.

Velké množství firem působících na trhu zneužívá volnější legislativy. České zákony přesně nevymezují, co znamená Stavba na klíč a často se tak stává, že stavba na klíč nezahrnuje například podlahu. Rovněž přísliby, že v ceně jsou zahrnuty i všechny administrativní poplatky bývají zavádějící, protože nebývá zahrnuta například cena za projektovou dokumentaci. Ta může být předražená a zákazník s tím již nic neudělá.

Dalším a snad nejčastějším problémem je zneužívání tzv. víceprací, což bývá prováděno, tak že před zákazníka předloží dlouhý položkový rozpočet, kde však mnohé věci chybí. Je zřejmé, že zákazník si nemá šanci v dlouhou výčtu všimnout, že tam něco chybí nebo je značně finančně podhodnoceno.

Jak postupovat

Jako zákazník, který za své peníze chce v rámci možností levně a zároveň kvalitně bydlet za předpokládané ceny, musí zvolit dodavatele na základě předchozích bohatých zkušeností dané společnosti z oblasti staveb a zároveň dle dostupných referencí. V neposlední řadě je důležité dbát na podepisovanou smlouvu. Vezměte si dostatečný čas na její pročtení, případně přizvěte na pomoc právníka, který za vás zkontroluje, zda smlouva neobsahuje žádné právní „háčky“.

Mezi spolehlivé a ověřené společnosti patří Flexi Life. Nastavují smlouvu tak, aby byla cena uvedená ve smlouvě opravdu konečná a zákazník přišel k hotovému. Firma předkládá zjednodušený položkový rozpočet a ve smlouvě je transparentně uvedeno, co Stavba na klíč znamená. V jejím rámci obsahuje nadstandardní výbavu oproti konkurenci ve srovnání v poměru cena/kvalita.

Chci dům zn. Do 2 milionů korun

Jako reálná cena pro pořízení domu, je částka do 2 milionů korun. Níže uvádíme domy, jejichž konečná cena se drží pod touto hranicí. V katalogu na www.FlexiLife.cz můžeme snadno prohlédnout jednotlivé nabízené typy domů s nejdůležitějšími informacemi o každém z nich.

V katalogu se nacházejí tři takové domy, jedná se o domy O70, O84 a O87. Pojďme se nyní podívat na každý z nich.

Rodinný dům 084

Rodinný dům 084

Rodinný dům s dispozicemi 4+kk je ideální volbou pro rodinu, která chce využít každý kousek místa zastavěné plochy. Dům nabízí dostatečnou obytnou plochu, která naplno poslouží obyvatelům domu, kteří v něm naleznou mnoho úložných prostorů v podobě vestavěného nábytku v každé místnosti.

Dispozice: 4+kk
Zastavěná plocha: 82 m2
Celková cena: 1 886 802 Kč
Zobrazit více informací o tomto projektu.

Jedná se o nejlevnější dům s dispozicí 4+kk vůbec.

Rodinný dům 087

Rodinný dům 087

Rodinný dům O87 s dispozicemi 3+kk a je ideální pro 2-4 osoby. Dům disponuje terasou a technickou místností, která může být jednoduše upravena na druhé WC. Vstup na terasu je z obývacího pokoje.

Dispozice: 3+kk
Zastavěná plocha: 87,5 m2
Celková cena: 1 955 427 Kč
Zobrazit více informací o tomto projektu.

Rodinný dům 070

rodinný dům 070

Dům 070, který se názvem odvíjí od zastavěné plochy, s dispozicemi 3+kk, poskytuje do budoucna možnost rozšíření domu o další místnosti jako ekonomicky nenáročné dostavby. Konečná cena tohoto domu činí 1 628 601 Kč.

Dispozice: 3+kk
Zastavěná plocha: 70 m2
Celková cena: 1 628 601 Kč
Zobrazit více informací o tomto projektu.