Máte ložnici situovanou na východ nebo do silnice? Jistě si přejete zažít jednou klidný spánek a ochranu před ranními paprsky slunce.

venkovní rolety na dřevostavbu
Foto: Louver

Přemýšlíte, jak ušetřit více energie, která vám utíká okny? To všechno a něco navíc získáte díky vhodně vybraným venkovním žaluziím a roletám. Venkovní rolety se stávají běžnou součástí domovů a kanceláří.

Rolety i venkovní žaluzie nám poskytnou pocit bezpečí, pohodlí a světelnou i tepelnou pohodu. Jejich využitím je možné snížit energii až o 25%. V létě se ušetří při provozu klimatizace a v zimě nám naopak nebude teplo unikat okny pryč.

Předokenní rolety a jejich výhody

Venkovní rolety vám můžou nabídnout velké spektrum výhod. Fungují skvěle jako ochrana před případnými zloději, jsou mnohem účinnější a hygieničtější než například závěsy. Ocení je především lidé, kteří pracují v nočních hodinách. Rolety mají perfektní hlukovou izolaci a dokáží dokonale zatemnit ložnici. Díky ventilaci, kterou zajišťují perforované otvory, budete mít během léta v ložnici příjemný vzduch a navíc žádné světlo ani hluk. Pokud se rozhodnete pro venkovní rolety, je dobré vybírat z kvalitních výrobků. Ty většinou bývají tvořeny hliníkovými lamely, které dobře odolávají povětrnostním vlivům, zajišťují vyšší bezpečnost nebo například lepší ochranu vůči UV záření. Rolety se dají ovládat ručně nebo si můžete pořídit elektrické ovládání, to je sice dražší, ale poskytne vám větší komfort a prodlužuje životnost venkovních rolet o několik let.

Venkovní žaluzie – efektivní stínění

Venkovní žaluzie nabízejí velmi podobné výhody jako předokenní rolety. Na rozdíl od vnitřních žaluzií regulují lépe na sluneční paprsky a opět slouží jako dobrá tepelná bariéra. Velkou výhodou venkovních žaluzií je, že poskytují plynulou regulaci vzduchu a větrání, díky tomu, že žaluzie jdou naklopit do různých úhlů. Venkovní žaluzie se většinou vyrábí z hliníku, ale můžeme objevit i žaluzie dřevěné. Venkovní žaluzie se většinou dodávají v šířkách 90, 80, a 70 mm. I zde se vyplatí si pořídit žaluzie s automatickým ovládáním. Jak u venkovních žaluzií, tak i venkovních rolet jsou k dostání různé barevné odstíny, tím pádem se stanou krásným a hlavně efektivním doplňkem vašeho domu.