Horko logicky trápí každého z nás stále více a více. Nejenom venku, ale také v našich interiérech. Pokud nutně neuvažujete o koupi klimatizace, je celá řada dalších cest, jak se mu bránit.

žaluzie
ilustrační foto: byvatmoderne.cz

Jaká je ta první? Doporučujeme žaluzie. Ty vám rozhodně pomohou ve chvíli, kdy začnou sluneční paprsky pronikat do vašeho interiéru. V tomto případě je nutné je nějakým způsobem zastavit. A právě tato dnes nejvyužívanější součást oken to dokáže. Nejenom však to, jelikož světlejší odstíny žaluzií dokážou sluneční paprsky dokonce i odrážet. Díky tomu neprojdou do vašeho bytu a ten zůstane příjemně chladný.

Stínit je dobré i prostor před oknem

Nejenom, že je dobré sluneční paprsky zastavovat v oblasti vašeho okna. Ještě o něco účinnější cesta je ta, aby se k němu vůbec nedostaly. V takovém případě je ideální vytvořit před oknem dostatek stínu. Jak na to? Kupte si markýzy. Ty jsou ideální na vaši terasu, ale dokážou pomoci také v této oblasti. Proto je vhodné markýzu spouštět nejenom, když chcete trávit čas venku ve stínu, ale kdykoliv začne na danou část vašeho domu svítit slunce. Dnes je navíc tento sortiment dostupný nejenom pro majitele rodinných domů, ale existují i typy určené pro balkony. I ty samozřejmě doporučujeme všem, kteří mají problém s velkým horkem.

Zastínit lze i velké plochy

Žaluzie jsou ideální na běžná menší okna, markýzy zase na oblast vašeho balkonu, nebo terasy. Pokud ale máte ve svém rodinném bytě velké okna, popřípadě okna střešní, může to být v tomto směru poměrně velký problém. Ne však nezbytně, jelikož i v tomto případě řešení existuje. Přináší ho široká nabídka rolet, které můžete také velmi snadno instalovat a následně samozřejmě použít. Zde doporučujeme spíše světlejší odstíny. To ale neznamená, že nemusí být nutně spojeny se zajímavou barevnou kombinací. A jaké možnosti existují? Třeba rolety:

  • Plissé
  • Řetízkové
  • Pružinové
  • Motorické