Základním pravidlem pro rekonstrukci chalupy je: Vyvarujte se plastových oken. Plastová okna do klasických vesnických stavení zkrátka nepatří, nehodí se k nim. Váš dům by s nimi ztratil romantiku a přišel o svoji přirozenost.


Foto: Oknoplastik.cz

Nyní si asi řeknete, to je škoda, vždyť moderní technologie v podobě plastových oken nabízejí dokonalou tepelnou izolaci a ušetří významně energii za vytápění. Ano, to máte pravdu. Ale nezoufejte. Je zde jedno skvělé řešení. Moderní technologie, které přinášejí tyto výhody, jsou nyní již využívány i při výrobě dřevěných oken. Na světě jsou dřevěná eurookna a termookna, která nabízejí stejné parametry stran izolace a úspory energie jako plastová okna, a navíc přirozeně dýchají. Pro český trh je vyrábí například společnost Oknoplastik.

Jaký je rozdíl mezi eurookny a termookny?

Eurookna mají stavební hloubku 68 mm, termookna pak 84 nebo 94 mm a jsou standardně osazována trojskly. Mají tak ještě lepší tepelněizolační vlastnosti. Eurookna i termookna společnost Oknoplastik vyrábí ze smrku bez podélného napojení, který je lehký, pružný a pevný či z borovice, jež je díky vyššímu obsahu pryskyřice ještě odolnější vůči povětrnostním vlivům. Dalším vynikajícím materiálem, který se přímo nabízí pro výrobu oken je meranti. Jedná se o polotvrdou tropickou dřevinu červeno-hnědého zabarvení s velice malou objemovou roztažností a vysokou tvarovou stálostí. Meranti tak svojí kvalitou vyhoví požadavkům i těch nejnáročnějších chalupářů.

Dřevěná okna přinesou do vaší chalupy kvalitu

Společnost Oknoplastik vyrábí kvalitní eurookna ze tří a termookna ze čtyřvrstvého hranolu, který je do hloubky impregnován proti hnilobě a plísni. Používá kvalitní německé kování SIEGENIA-AUBI s bezpečnostními prvky a uzavíracími body po 80 cm. Nosnost křídla je 120 kg. Termookna jsou osazena izolačními trojskly 2x Planitherm Ultra s vrstvou SOFT-COATING a nerezovým rámečkem. Jsou doplněna kvalitním těsnění, které spolehlivě zabrání úniku tepla.

Jestli chcete vědět o oknech pro vaši chalupu víc, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik. Naleznete zde nejen kompletní nabídku, ale také podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci, nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.