Zima sice ještě neskončila, ale vzhledem k jejímu poměrně slabému letošnímu průběhu se dá očekávat, že jaro jistě přijde dříve, než v loňských letech. I proto je nyní ideální doba k tomu, abyste i vy začali přemýšlet a plánovat, jak zvelebíte svou vlastní zahradu.

zahrada a příslušenství
ilustrační foto: gardenbuilders.co.uk

Určitě nechcete, aby to byla právě vaše zahrada, která bude od jara do podzimu naprosto zanedbaná a museli jste se stydět při pořádání grilovacích večírků pro vaše přátele, nebo neumožníte vašim dětem, aby si na zahradě mohli spokojeně, a samozřejmě bezpečně, hrát.

Zkontrolujte samotné vybavení a nábytek

Právě nyní je možná ideální doba k tomu, abyste již začali kontrolovat, co již neodpovídá vašim požadavků, a co je nutné vyhodit, a nahradit novým výrobkem. A nyní nemyslíme pouze zahradní náčiní, ale i další prvky, jako třeba váš gril, nebo oblíbený zahradní nábytek. A pokud nyní zjistíte, že vám již nebude vyhovovat, máte dostatek času poohlédnout se po novém, a neriskujete tak situaci, kdy svým přátelům nabídnete prasklé a zašlé židle, na kterých budou mít obavu sedět.

zahrada a příslušenství
Zdroj: kokiskashop.cz, polyratanová pohovka se sluneční clonou

Nezapomeňte zvelebit i celkový prostor

S přípravou na jaro rozhodně souvisí i to, že byste měli shrabat případné nečistoty a vaši zahradu kompletně uklidit, a to i včetně vašeho altánu, nebo třeba zahradní chatky. Zapomenout byste neměli ani na případnou úpravu trávníku a jiných rostlin. Zkrátka budete třeba přemýšlet nad tím, co v prvních teplých dnech udělat, aby i vaše zahrada mohla být připravena nato, abyste i na ní mohli kdykoliv během jara a léta relaxovat.

zahrada a příslušenství
Zdroj: homexgarden.com

Milujete grilování?

Těmi nejčastějšími aktivitami, které Češi doslova milují, je určitě grilování. I s tím samozřejmě souvisí mnoho příprav, jako příprava grilu a samozřejmě také masa, popřípadě i zeleniny. Ne vždy se však může podařit počasí, a nepříznivé podmínky mohou celou zábavu kompletně zkazit. Ne však nezbytně, jelikož vaše problémy s případným deštěm mohou perfektně eliminovat oblíbené zahradní stany. Ty se staly samozřejmostí mnoha zahrad, jelikož nabízí možnost, jak se před špatným počasím perfektně schovat, užívat si zábavy pod střechou, a zároveň být stále na zahradě jako takové.

zahrada a příslušenství
Zdroj: kokikashop.cz, Párty stan – vínový, 3 x 6 m

Toto řešení nemusí být ideální pouze na soukromé zahrady, ale podobné stany jsou velmi využívané i na mnohých větších akcích ve městech, při prezentacích, firemních večírcích, nebo také svatbách. Samozřejmostí je snadné postavení a maximálně odolné provedení.

Pojďte do toho

Zapomeňte na zimní spánek. Začněte přemýšlet, čím letošní zahradu vylepšíte a jakými novými věcmi ji obohatíte. Poté už zbývá pouze ta nejjednodušší možnost, vše nakoupit z pohodlí domova a poté stačí jen čekat na kurýra, který vám zboží doručí až do domu.