Teplé počasí láká k ponoření se do bazénu a vychutnávání si slunečních paprsků z pohodlí chladivé vody. Toho se však nedočkáte, pokud svému bazénu nevěnujete dostatečnou péči a řádně jej na letní sezonu nepřipravíte.

pool
ilustrační foto: pixabay.com – Aquilatin

Přichystejte bazén snadno a rychle

U přípravy bazénu na novou sezonu je velmi důležité o jaký typ bazénu se jedná. Jiný je totiž postup u zapuštěného bazénu a jiný u bazénu nafukovacího. Ten je podstatně snazší na údržbu, což je jedním z mnoha důvodů, proč je v současné době tak oblíbený a můžete se s ním setkat na většině českých zahrad. Stačí ho jen po zimě řádně překontrolovat, zda je v pořádku, opravit případné nedostatky a důkladně jej očistit. Pozor si dávejte na to, co k čistění bazénu používáte a to jak na čisticí prostředky, tak pomůcky. Neopatrnou manipulací s nimi byste totiž bazén mohli snadno nenávratně poškodit. Stejně jako různé chemické čističe, které mohou poničit povrch bazénu. V současné době jsou populární chemické prostředky bez obsahu chloru. Na pomoc si ale můžete vzít i praktické bazénové vysavače, které vám pomohou odstranit nečistoty ze dna i okolních stěn. Nečistoty z hladiny vody dáte pryč velmi snadno díky síťce, kterou doporučujeme k bazénu přikoupit.

Aby byla voda v bazénu skutečně čistá

čistá voda
ilustrační foto: pixabay.com – markusspiske
Pokud jste ho již zkontrolovali a uložili na místo, kde jej budete během letní sezony mít, přichází na řadu kontrola filtrace. Ta je totiž nesmírně důležitá pro čistotu vody. Ani v tomto případě se však neobejdete bez bazénové chemie, takže nezapomeňte přichystat jak filtr, tak čisticí prostředky. Kontrolovat nestačí ale jen filtr samotný, ale také všechny hadice, které od něj vedou. Vše musí být čisté a průchodné, protože jinak se čisté vody ve svém bazénu nedočkáte. Pokud máte například pískovou filtraci, možná bude potřeba vyměnit písek za nový. Informujte se u svého prodejce, který vám doporučí, jaký písek do filtrace dokoupit a zda už je třeba jej měnit nebo ne. Vyhněte se pokud možno laciným chemickým prostředkům, které obsahují takové látky, který by vám mohly nejen způsobit skvrny na povrchu bazénu, ale také způsobit ucpání filtračních hadic. Vždy tak kupujte pouze ověřené výrobky, které se o čistotu vaší vody postarají.

Příslušenství k bazénu

folie
Pokud máte pocit, že už je váš bazén zcela připravený na letní sezonu, nenechte se zmást. Možná by mu totiž slušely i nějaké atraktivní doplňky, které se k bazénům nabízejí. Patřit sem mnohou například praktické krycí fólie, který rozprostřete po vrchu bazénu například přes noc, aby do něj zbytečně nenapadaly nějaké nečistoty. Hodit se může i bazénový teploměr, abyste vždy měli přehled, jaká je v tuto chvíli aktuální teplota vody v bazénu.