Pokud máte svého čtyřnohého miláčka, uvědomte si, že i on potřebuje svůj vlastní „dům“. Pes je sice nejlepší přítel a věrný společník člověka, ale i on potřebuje mít své vlastní útočiště. Zatímco člověk potřebuje celý dům, pes si vystačí s pelechem.

postel pro psy
Foto: mujmazlik.cz – pelíšek Sofa Pretty Pet

Je ale nutné, aby mu do posledního detailu vyhovoval. Pelechů pro psy existuje hned celá řada. Jaký se hodí pro toho vašeho přítele?

Matrace jako varianta dovnitř i ven

Prvním typem jsou matrace pro psy. Nemyslete si ale, že psovi dáte nějakou starou matraci po vás. Je nutné psovi pořídit matraci speciální – s příjemnou výstelkou a kvalitním povrchem. Matrace určené pro psy by měly mít odolnou vrchní látku. Odolat by měla hlavně vodě. Ty nejlepší nabízí v současné době výrobce Dooop. Matrace této značky mají povrch z extra odolné tkaniny, která nepropustí vodu a je lehce se udržuje. Náplň matrací je dokonce možné vyjmout a vyprat. Matrace jsou vhodné pro větší plemena a mohou být venku i uvnitř domu.

postel pro psy
Foto: mujmazlik.cz – matrace Dooop

Pelechy s mantinelem pro střední a malá plemena

Čím je pes menší, tím více potřebuje tepla. Pro malá a střední plemena se proto více hodí pelíšky pro psy s mantinelem. Důvod je jednoduchý, pes se může o mantinel nejen opřít, ale i zahřát, na trhu jsou i modely se všitou dekou, do které se pes může zachumlat. Tyto pelechy je dobré mít uvnitř. Umístěte je na nějaké klidné místo a současně tak, aby pes mohl mít přehled o tom, co se doma děje.

postel pro psy
Foto: mujmazlik.cz – pelíšek ROGZ SPICE POD

Jak a kde vybrat?

Úplně jednoduše. Sledujte vašeho psa, v jaké poloze spí. Změřte si ho ve chvíli, kdy je nejvíce rozvalený. To je minimální rozměr pelechu. Pokud o nákupu pelechu uvažujete, rádi bychom vám doporučili obchod mujmazlik.cz. Najdete zde špičkové pelechy pro psy různých typů a další chovatelské potřeby. Vše za příjemné ceny! Vy i váš přítel tak budete spokojeni!