Řeč dnes nebude o ničem jiném, než o kvalitních klikách, jelikož ačkoliv si to v běžném životě ani neuvědomujeme, klika je to první, čeho se při každém návratu domů dotkneme. A to je jeden z mnoha důvodů, proč bychom její výběr neměli podceňovat.

interiérová klika
Zdroj: dailyhomerenotips.com

Nabídka je velmi pestrá

Kliky můžete zakoupit v mnoha variantách. Záleží na tom, zda hledáte například konkrétní materiál, kterým může být hliník, plast a řada dalších. Někteří z vás pro změnu hledají kliky pro jejich specifické využití, tedy bezpečnostní nebo speciální kliky, které dovnitř pustí osoby jen na otisk prstu. Dáte-li více na estetický vzhled a originalitu, pak pro vás budou zajímavé kliky kované, které nabízejí mnoho podob a provedení. Dělí se na dva základní typy a to podle kování, jenž může být štítové nebo rozetové.

Klasika i luxus

I v oblasti dveřních klik lze nalézt luxusní výrobky. Nejčastěji jsou vyhotoveny ve zlatých či stříbrných barvách a zdobit je dokonce mohou i lesklé krystaly. Jejich výjimečnost často podtrhují zajímavé ornamenty a výřezy. Netrváte-li naopak na luxusu a vystačíte si s tradiční klasikou, můžete do své domácnosti pořídit některou z klik levnějších, které sice tolik neohromí případné návštěvy, ale přesto také vypadají velmi dobře. I tyto kliky jsou vyráběny v mnoha podobách, takže nemusíte mít obavy, že byste nenašli kliku, která by se vám do domu nehodila.

Tip redakce: Pro zajímavost naleznete na houzz.com inspiraci o zahraniční kultuře a kovaných klikách, které v tuzemsku jistě nenajdete.