Ne vždy je snadné zabavit děti tak, jak bychom si přáli. Existuje však jeden osvědčený způsob, jak toho dosáhnout velmi snadno. Stačí dětem zařídit jejich vlastní hřiště, na kterém se budou smět věnovat všem svým oblíbeným aktivitám, které znají ze školky.

skluzavkacervena
ilustrační foto: skluzavky.cz

Vlastní pískoviště a prolézačky jsou snem každého dítěte a vy mu tento sen můžete splnit velmi snadno. Pokud máte na své zahradě dostatek volného prostoru, pusťte se do práce ještě dnes, aby se i vaše dítě mohlo herního prostoru užít co nejdřív.

Co by dětskému hřišti rozhodně nemělo chybět

Než se pustíte do výstavby dětského hřiště na své zahradě, ujasněte si, jak velkou plochu hodláte obětovat. Od toho se totiž bude odvíjet nákup herních prvků, jako jsou například dětská pískoviště, prolézačky a skluzavky. Čím větší prostor máte k dispozici, tím pochopitelně lépe. Vaše děti si tak budou moci vychutnat i prostorného dětského domečku, trampolíny nebo většího bazénu. Jak se rozhodnete jednotlivé prvky zkombinovat, je zcela na vás.

skluzavkanacrt-plan

Vždy však berte v potaz bezpečí vašich dětí a zvažte, zda na danou atrakci nejsou ještě malí. Dokoupit nějaké atrakce totiž můžete kdykoliv. Nejmenší dětem bude jistě stačit i samotné pískoviště, ke kterému můžete postupně pořizovat další doplňky, například skluzavku. Nejoblíbenějším pískoviště je to ze dřeva, které je jakousi klasikou mezi zahradními atrakcemi pro děti. Ne nadarmo je také může nalézt snad v každé mateřské školce.

Hrát si mohou i dospělí

Některé zahradní atrakce si mohou vyzkoušet i rodiče. Tak například houpačka, která je stálicí na zahradách s malými dětmi, je i u dospělých velmi oblíbená. Houpačky se proto vyrábí i s pomocí odolnějších konstrukcí, které slibují vyšší nosnost. Stejně je tomu i u bazénu, který mohou s klidem využívat nejen děti. Vždy záleží pouze na konkrétním typu, pro který se rozhodnete. Na trhu jsou totiž k dostání jak malé bazény pro nejmenší děti, tak bazény rodinné, ve kterých si může horké letní dny užívat celá rodina. Zamyslete se proto ještě dnes nad tím, co by bylo dobré nejen svým dětem na zahradu pořídit. Letní sezona je tu a vy byste se na ni měli připravit co nejdříve.

houpackaa