Hledáte osvědčený způsob, jak si odpočinout od každodenních pracovních, či domácích povinností? Neváhejte a pořiďte si víkendovou chatu! V České republice je celá řada překrásných míst, které čekají jenom na vás!

Chata
Zdroj: designpeople.cz

Stačí si vybrat…

Nechcete-li kupovat chatu přes realitní společnost, porozhlédněte se po inzertních serverech do sekcí typu „Prodej chaty“. Internet vám pomůže, ať už hledáte malou chatičku na zahradničení, nebo víkendové sídlo pro celou rodinu. Vyhledejte si tu správnou lokalitu a určitě rychle najdete vaši vysněnou chaloupku. Než ale podepíšete smlouvu, rozhodně nezapomeňte na pár důležitých věcí.

Důvěřuj, ale prověřuj

Bude nezbytné zjistit pár informací o vybrané lokalitě na příslušném obecním úřadě a to ještě před tím, než chatu koupíte. Předejdete tím řešení možných problémů, které by pro vás pak nemuselo být příliš příjemné (např. změny v územním plánu). Na katastrálním úřadě zjistíte, zda se na danou nemovitost nevztahuje zástavní právo, případně jiné nepříjemné závazky.

Nejste-li zrovna odborník na nemovitosti, měli byste si s sebou na prohlídku vybraného objektu vzít někoho, kdo se v daném oboru vyzná (např. stavaře). Upozorní vás na případné problémy a poradí vám, zda je požadovaná cena rozumná.

Nebudete se na chatě nudit?

Neunáhlujte se. Při výběru chaty vezměte v úvahu všechny možnosti a okolnosti, které by pro vás pak mohli být nepříjemné. Rozhodně nekývněte hned na první nabídku která vám příjde pod nos. Chcete-li trávit na nové chatě více času, neměla by být dále než 50km od vašeho bydliště, případně 100 km po dálnici. Zpočátku vám delší doba dojíždění vadit nebude, postupem času vám ale větší částky za pohonné hmoty a dlouhé cestování může být na obtíž.

Nezapomeňte také na své koníčky a zájmy. V okolí své chaty byste měli mít dostatek sportovních zařízení či kulturních nebo historických míst. Nejste-li si jistí, zda je vámi vybraná lokalita ta pravá, vyzkoušejte si nejdřív v daném místě pronajmout chatu, nebo hotelový pokoj.

Tip: Více informací nejen o bydlení naleznete na CoKdeJak.cz