Obraz z projektoru lze sice promítat na více míst, nejvhodnější jsou ovšem projekční plátna. Podívejme se tedy na některé dotazy, které by vás mohly při jejich výběru napadnout.

IF1

  • Zvolit přenosná, nebo nepřenosná plátna? Obě varianty mají svá pro, a proti. Rozhodnete-li se pro první typ, jeho výhodou je možnost použití prakticky kdekoli, na druhou stranu při přemístění hrozí riziko poškození. Nepřenosná plátna jsou vhodná tam, kde je fixně zabudován projektor. Nelze je tedy využívat na více místech, zato jejich plocha bývá rovnější.
  • Vybrat plátno pro přední, či zadní projekci? Zatímco u přední projekce je na plátně obraz vytvářen přímo, plátna pro zadní projekci musí být vyrobena z polopropustných materiálů, neboť jimi obraz musí „prostoupit“. Druhá varianta je sice o něco praktičtější, nicméně zase ji nelze použít všude. Určitě si tedy prohlédněte přehled projekčních pláten, což vám může při rozhodování znatelně pomoci.
  • IF2
  • Na jaká další kritéria se zaměřit? Samozřejmě že při výběru přenosných pláten hrají roli i rozměry či formát, což si ovšem musíte ujasnit sami. V tomto ohledu hraje samozřejmě roli i to, pro kolik lidí chcete promítat. V každém případě se kvalita projeví na pořizovací ceně. Požadujete-li nicméně špičkový obraz, pak nemůžete přehnaně šetřit.
  • Nelze si přeci jen pořídit kvalitní projekční plátna levně? I to je možné, tedy pokud najdete dobrého prodejce. Abychom vám usnadnili práci, můžeme vám doporučit e-shop Infoto.cz, na kterém naleznete jak širokou nabídku, tak zajímavé ceny.