Příprava dřeva na topení je samo o sobě složitou a namáhavou činností. Co si tedy počít se dřevem, které není dostatečně vysušené, nebo je sukovité? Nejenom, že je to namáhavé, ale při klasickém štípání také nebezpečné.

štípače
Zdroj, foto: namir.cz

Naprosto jedinečné řešení přináší technologie štípačů na dřevo. Tento přístroj vám nejen usnadní spoustu práce, ale poradí si také s mokrým nebo sukovitým dřevem. Výhodou je také zvýšená bezpečnost a velmi snadná manipulace.

Vertikální štípač na dřevo je považován za silnější variantu

Pro potřebnou efektivitu musíte nejprve vybrat správný typ štípače, který bude schopen splnit vaše očekávání. Pravidelné používání vyžaduje silnou verzi vertikálního štípače na dřevo. Pro doplňkové přitápění postačí horizontální štípač, který je sice méně výkonný, ale o to levnější a skladnější. Rozhodnutí ovšem závisí pouze na vás.

Štípače vám ušetří spoustu času

Obsluhu štípače bez problémů zvládnou i méně šikovní lidé, senioři a ženy. Při štípání dřeva nezažijete námahu ani fyzické vyčerpání. Zároveň ušetříte spoustu času, který můžete využít efektivněji. Nejvýkonnější štípače na dřevo mohou rozštípnout i metr dlouhá polena.

Obsluha štípače na dřevo je jednoduchá

Pro využití štípače na dřevo stačí vložit polínko do štípacího korýtka nebo na pracovní plochu. Po vložení polínka stačí přidržet spínače a zbytek za vás již udělá štípač na dřevo. Velikost a množství výsledných polínek ovlivní štípací klín, který může polena štípat na poloviny nebo rovnou na čtvrtiny, pokud klín vyměníte za čtyřhranný kříž.