Už brzy děti vytáhnou draky a na stromech se začne barvit listí. Teď však ještě zbývá pár hezkých letních dní, tak neseďte před televizí a užijte si je. Další přijdou nejdřív za osm měsíců.

PR Tropico Léto si zaslouží pořádnou rozlučku. Čtete 7 tipů, jak nejlépe strávit poslední letní dny1

  1. Vezměte si naposledy letní oblečení

Využijte poslední příležitosti ukázat se v oblíbených letních kouscích. Ještě jednou si oblékněte lehké šaty nebo si nasaďte slamák se stuhou. Nezapomeňte si ale vzít svetřík, rána a večery už bývají chladnější.

  1. Opalujte se

Pokud nejste spokojení s barvou, kterou jste získali na letní dovolené, máte ještě šanci to dohnat. Lehněte si na zahradu a užívejte si slunce. Přestože už nesvítí s takovou silou, nezapomeňte se namazat opalovacím krémem.

  1. Ukliďte v ložnici

Za hezkých dnů se i skvěle uklízí. Můžete otevřít okna dokořán a všechno rychle uschne. Konec léta je ideální čas na pořádný úklid v ložnici. Dejte ven vyvětrat matraci a zkontrolujte, jestli nezačala plesnivět.

  1. Uvařte si zdravá jídla plná cuket a rajčat

Na trhu stále ještě seženete české cukety a rajčata, tak z nich připravte lehké jídlo pro

celou rodinu. Zkuste třeba francouzský “zeleninový guláš” ratatouille. Když předtím dětem pustíte animovaný film Ratatouille, určitě se na zeleninou nebudou ošklíbat.

  1. Sedněte si na zahrádku a objednejte si pohár

Zmrzlina patří k létu a tak si ji ještě pořádně užijte. Posaďte se na zahrádku cukrárny a objednejte si rovnou celý pohár. Vyberte si takové druhy zmrzliny, které si normálně nedáváte – třeba si novou chuť zamilujete.

  1. Vyvolejte fotky

Prožili jste krásnou dovolenou na chatě nebo u moře, tak nenechte fotky ležet na disku v počítači. Ty nepovedené smažte a ostatní nechte vyvolat. Až vám bude smutno, ve fotoalbu vám připomenou hezké chvíle.

  1. Grilujte s přáteli

Jestliže milujete vůni grilovaného masa, naposledy rozpalte gril. Naložte maso, pozvěte přátele a udělejte si rozlučku s létem. Přechod do podzimu tak hned bude snesitelnější.

PR Tropico Léto si zaslouží pořádnou rozlučku. Čtete 7 tipů, jak nejlépe strávit poslední letní dny

Vytáhnete matraci a dejte ji vyvětrat
Poslední teplé dny jsou jako dělané na úklid v ložnici. Vytáhnete peřiny na slunce a nechte je pořádně vyvětrat. To samé udělejte i s matrací.

Pokud přitom zjistíte, že je příliš proleželá nebo dokonce plesnivá, je nejvyšší čas ji vyhodit. Kupte si kvalitní matraci FOX 28, která je nejprodávanější českou matrací Tropico. Je vhodná i pro alergiky.