Lofty a loftové bydlení je dnes velice oblíbeným. Ať už je to kvůli jednomu jedinému prostoru, který je pro ně typický, anebo vysokými okny, je jasné, že loft si zaslouží i působivý interiér.

jídelní set
Foto: nabytek-elegance.cz, jídelní set Nelis

Loftové bydlení má většinou dvě různě pozice. Buď je interiér laděn do industriálního stylu anebo naopak je lehce hravý a snaží se tvářit jako byt umělce. Dnes se zkusíme zaměřit na druhou z těchto forem. Umělecký interiér si zaslouží speciální design jídelny. Docílit ho jde snadno a levně, když víte jak.

Jídelní sety do uměleckého loftu nepatří

Jestli jste někdy viděli americké filmy v hlavní roli s lehkovážným spisovatelem nebo malířem víte, že si moc na nábytek nepotrpí. Kolem je spíš hromada knih, barev, štětců a vše nejlépe naházené na sobě, aby to vypadalo co nejlíp a nejmíň uspořádaně. Když si chcete vybavit interiér v podobném duchu, nikoli však v totožném, přece jen málokdo chce mít v bytě takový nepořádek, je zapotřebí myslet trochu jinak. Kuchyňská linka by měla být z přírodního materiálu a pokud možno otevřená bez zbytečných skříněk. Nejlépe veškeré nádobí a hrnce umístěte na drátěný program a poličky vůbec neřešte. Jídelní kout by měl být opět trochu odlišný od těch tradičních.

Virginie
Foto: nabytek-elegance.cz, set Virginie

Nepřemýšlejte nad jídelním koutem v tradičním pojetí jídelny. Jídelní sety se sice hodí do tradiční kuchyně, ale ne do takové, kde se snažíme vytvořit umělecký interiér. Zaměřte se na různorodost. Nevybírejte židle, kde se jedna hodí k druhé, zaujměte opačný postoj a vyberte naprosto odlišné, k sobě nehodící se jídelní židle. Jednu ze světlého dřeva, druhou z tmavého, jednu barevnou druhou plastovou apod. Nesourodost je ta správná cesta, kterou byste se měli vydat. Pokud nechcete být až zas tolik odvážní. Stačí vybrat jen netradiční jídelní židli jako je například čalouněná židle P-1. Výrazná barva a netradiční tvar z ní dělá vhodnou jídelní židli do loftového bytu.

jídelní set
Foto: nabytek-elegance.cz, jídelní sety řady Orion