Napadlo vás během jarního úklidu, že by vaše ložnice potřebovala nějakou změnu? Uvažujete o změně stylu nebo jen zakoupení několika nových doplňků, abyste alespoň částečně pozměnili současný vzhled ložnice? Nebo je vaším cílem spíše zajištění co největšího komfortu a poohlížíte se po co nejpohodlnějších matracích, které by vám přinesly spokojený spánek? Pak jste tu správně. Nechejte se inspirovat a objevte zajímavé nápady pro vaši ložnici.

ložnice
Zdroj: http://bedroomkitchen.com/

Pohodlí nade vše

Pro vaši regeneraci a odpočinek byste si měli pořídit pohodlnou matraci, která je zárukou kvalitního spánku. Při její koupi se dobře informujte o materiálu, ze kterého by vaše matrace měla být. Nejčastější jsou matrace z PUR pěny, která se využívá i při výrobě čalouněných postelí a sedaček. Matrace z tohoto materiálu jsou vysoce komfortní a mají skvělé ortopedické vlastnosti. Navíc jsou vhodné i pro alergiky, takže nemusíte mít obavy z umístění matrace z PUR pěny i do dětské postýlky. Matrace tohoto druhu jsou velmi lehké a umožňují tak skutečně velmi snadnou manipulaci.

matrace
Zdroj: matrace Afrodita Matrachello, emi.sk

Chtějte pro svoji postel jen to nejlepší

Když už máme jasno v tom, na jaké matraci se nám bude nejlépe usínat, přichází na řadu další důležitý ložnicový prvek a tím je povlečení. Vyrábí se opět z několika různých druhů materiálu. K dostání jsou povlečení s různými vzory a barvami. Je jen na vás, zda dáte přednost křiklavým nebo pastelovým barvám, decentnímu květinovému vzoru nebo nějakému zajímavému potisku. Na trhu je tak obrovské množství různých variant povlečení, že si vyberou i ti nejnáročnější z vás. Stranou by neměla zůstat ani správná volba přikrývky. Skvělou tepelnou izolací se mohou pyšnit obzvlášť přikrývky EMI, které jsou navíc šity speciální skandinávskou metodou.

přikrývka
Zdroj: přikrývka EMI, obliecky-emi.sk

Usaďte se pohodlně i ve vaší ložnici

Své místo si v ložnici získaly i oblíbené sedací vaky. A není se čemu divit. Jsou měkké, pohodlné a velmi moderní. Není problém pořídit si sedací pytel levně a to v roztodivných tvarech. Oválný pytel nebo spíše plošší? To už otázkou čistě vašeho vkusu a schopnosti vhodně sedací vak do své ložnici zakomponovat. Přesvědčte se na vlastní oči, jak tato místnost i několika drobnými zásahy prokoukne. V proměně vaší ložnici v moderní a atraktivní místo tak už nestojí nic v cestě.

sedací pytel
Zdroj: sedací pytel, sedacipytelemi.cz