Lahev vína je pro mnohé možností, jak si odpočinou a dopřát si tento dokonalý nápoj, nebo jak si užít skvělou zábavu se svými přáteli. A pokud také patříte mezi milovníky vína, jistě vás nadchnou zmíněné možnosti, jak a kde mít víno k dispozici.

skříň na víno
Foto: cultivate.com/photos/renewal-design-build/built-wine-storage

Ačkoliv mnoho lidí své víno ukládá do sklepů, ne vždy je to správná volba, jelikož víno lze použít i jako dokonalou dekoraci interiéru, a to navíc takovým způsobem, kdy nedojde ani k zbytečnému a neúčelnému využití místa. Ideálním příkladem může být třeba prosklený výklenek ve zdi, který doslova svádí k tomu, aby do něho bylo umístěno několik desítek lahví tohoto nápoje.

I v kuchyni lze prostor na víno dokonale využít

A jelikož víno je nejčastěji otevíráno v kuchyni, kde se přelije do karafy a přinese hostům, je ideální vytvořit si prostor na víno i tam. A jde to poměrně jednoduchým způsobem, Plně stačí několik ocelových tyčí, vsazených do prostoru stěny, mezi které stačí jednotlivé lahve položit. Stejně tak ale mohou zaujmout třeba také designové police, ve kterých je víno také uloženo.

Navíc lze v souvislosti s uložením lahví vína využít i minimální prostory. Například samotného konce skříněk lze mít část se čtvercovými dřevěnými fochy, které mohou pro vložení vína plně posloužit. Stejně tak ale může posloužit i podobné řešení, a to formou standardní police, a to nejenom v kuchyni, ale i obývacím pokoji, kde může mít také různý tvar.

skříň na víno
Foto: inkarchitecturellc.com

Elegantní prostory ve stěnách

Stejně tak lze lahve vína uchovávat přímo v samotné zdi. Tedy abychom byli konkrétní, stačí si nechat pomocí vykružovacích nástrojů kulaté otvory, které právě pro uchovávání vána mohou posloužit. A opět pletí, že i tato forma může být rozhodně zajímavá nejenom prakticky, ale samozřejmě i vzhledově. A navíc, jak bylo již zmíněno na začátku, takové řešení nijak výrazně nezabere prostor v samotném bytě.

skříň na víno
Foto: bwarc.com

skříň na víno
Foto: werkshopinc.com

skříň na víno
Foto: visbeen.biz

skříň na víno
Foto: homedit.com/50-square-meter-apartment-unconventional-interior-design

skříň na víno
Foto: rtastudio.com