Dnešní nároky na vybavení interiéru jsou stále vyšší. Interiéroví designéři musí sledovat stále nové a nové trendy, které se dají navzájem provazovat. V současnosti je tak kladen důraz především na komplexní a efektivní vybavení interiéru, které musí být zároveň nápadité a originální.

obývací pokoj moderní
ilustrační foto: pixabay.com – Life-Of-Pix

Vybavit přesně v tomto stylu jednotlivé místnosti rozhodně není jednoduché, ale ani nemožné.

Největší důraz se klade na obývací pokoje

Obývací pokoje jsou vizitkou každého interiéru, ať už se jedná o rozlehlé rodinné domy, rezidence nebo byty s menší rozlohou. Při zařizování interiéru se také na vybavení obývacích pokojů klade největší důraz ze všech místností. Což bývá občas příčinou toho, že obývací pokoje jsou honosné a ostatní místnosti za nimi zaostávají. To také není dobře. V souladu by měl být celý interiér. A jak na vybavení obývacích pokojů? Zaměříme se na dominantní část – tedy obývací stěnu. Ta má na celou místnost a její design největší vliv.

Pryč s dobami mohutných stěn

Pokud si myslíte, že do moderních obývacích pokojů patří mohutné a rozlehlé sestavy nábytku, které zaberou jednu celou stěnu, jste na omylu. V současnosti trendy preferují spíše minimalistický styl s co nejmenším množstvím skříněk, spíše jen poličky. A má to důvody i díky vývoji technologií, především televizí. Dříve byly televize mohutné kostky, ale s malou úhlopříčkou obrazovky musely pod sebou mít masivní skříň, která udrží jejich váhu. Moderní televize jsou ploché, ale zase s mnohem větší úhlopříčkou. V nábytkových stěnách by pro ně musel být vyhrazen opravdu velký prostor. Navíc jsou součástí televizí mnohdy i domácí kina, které potřebují také svůj prostor. A jak vlastně správně umístit TV? Využít můžete 2 možnosti – postavit na stojan TV nebo pověsit na držák TV.

držák TV
Foto: drzakyastolky.cz – Držák LCD TV NB F300

Na stojan nebo na držák na stěnu…

Váha dnešních televizorů je v porovnání s váhou televizí před deseti lety opravdu minimální. Právě díky malé váze se stále více využívá možnost zavěšení televize na stěnu. Stále je i možnost, že televize bude stát na stojanu. A která varianta je vlastně lepší? Jaké jsou přednosti zavěšených televizí a jejich zápory a jak jsou na tom televize na stojanech? Je lepší pořídit kvalitní stojan nebo držák LCD nebo plazmové televize? Obecně se nedá říci, že některá z variant je výhodnější a lepší. Využití je individuální a záleží na stylu interiéru a druhu vybavení. Jak tedy zjistit, která varianta je pro váš interiér lepší?

Nebojte se kontaktovat odborníky

Pokud si nejste jistí, zda vybrat stojan nebo držák, můžete se obrátit na odborníky v této oblasti. A nemáme na mysli prodejny elektrospotřebičů, ale specializované společnosti pro držáky a stojany na TV. Ano, i takové společnosti se na našem trhu doopravdy najdou. Jednou z nich je například společnost Fiber Mounts s.r.o., založená již v roce 2008. Už od založení se firma přímo specializuje na prodej a servis v oblasti držáků stojanů TV. Díky svým dlouholetým zkušenostem vždy dokáže najít nejlepší řešení pro konkrétní prostory i televize.

držák TV
Foto: drzakyastolky.cz – Televizní stojan stolek NB AVF1500-50-1P

Něco málo o Fiber Mounts s.r.o.

Společnost Fiber Mounts s.r.o. je autorizovaným distributorem držáků a stojanů na TV značek Fiber Novelty, EDBAK, NB a dalších. Zboží těchto výrobců dosahuje té nejvyšší kvality a konstrukční přesnosti. Vyniká svým moderním designem a přesto nízkou cenou. Všechny nabízené druhy zboží drží společnost Fiber Mounts s.r.o. skladem. Jejich dodání je tedy velmi rychlé v rozmezí 24-48 hodin. Co se týče pestrosti nabídky, má tato firma největší a nejpestřejší sortiment držáků a stojanů v celé ČR. Právě díky zkušenostem poskytují profesionálové z Fiber Mounts s.r.o. odborné a nezávazné poradenství pro nejvhodnější řešení v každé situaci. A to nejen do interiérů domácností, ale také do reprezentativních budov firem a dalších.